Kronika 112

KOLIZJE PO ALKOHOLU, ZA SZYBKA JAZDA. PODSUMOWANIE WEEKENDU NA DROGACH.

Policjanci podsumowali miniony weekend. Od piątku do niedzieli na terenie powiatu ostródzkiego doszło do pięciu kolizji, z czego trzy spowodowali nietrzeźwi kierowcy. Nietrzeźwość to jedna z głównych przyczyn zdarzeń i wypadków drogowych. Za złapanie na gorącym uczynku grozi odpowiedzialność karna i zabranie uprawnień.

Reklama

Kolejny weekend na terenie powiatu ostródzkiego minął w bezpiecznej atmosferze. W zdarzeniach drogowych nikt nie został ranny. Nie doszło też do żadnego wypadku.

Niestety, mimo licznych apeli policjantów oraz akcji profilaktycznych, wciąż znajdują się kierowcy, którzy narażają życie i zdrowie nie tylko swoje, ale również innych uczestników ruchu drogowego.

Od piątku do niedzieli na terenie naszego powiatu doszło do 5 kolizji. Trzy z nich spowodowane były przez nietrzeźwych kierowców, którzy za swe nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem.

Jednak to prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i skalę ich skutków. Niedostosowana do warunków ruchu niesie za sobą zagrożenia związane m.in. z brakiem opanowania pojazdu. Wpływa również, w istotny sposób, na rodzaj doznanych w wypadku obrażeń.

W miniony weekend policjanci zatrzymali prawo jazdy kobiecie, która przekroczyła prędkość w terenie zabudowanym o ponad 60 km/h.

Warto pamiętać, że zgodnie z przepisami, kierujący który w terenie zabudowanym przekroczy prędkość o co najmniej 50 km/h traci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeśli mimo to nadal będzie kierował pojazdami, okres bez prawa jazdy przedłuży się do 6 miesięcy. Kolejne wykroczenie w tym okresie skutkować będzie ponownym przystąpieniem do egzaminu na prawo jazdy. Zdecydowanie warto zdjąć nogę z gazu, aby każdy kolejny weekend był spokojniejszy.

EM