Kronika 112

PIJANI KIEROWCY WPADLI DO ROWÓW. JEDEN SKUTEREM, DRUGI SAMOCHODEM

REKLAMA

Policjanci podsumowali miniony weekend. Od piątku do niedzieli na terenie naszego powiatu nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Policjanci pracowali miejscu 6 kolizji. 2 z nich spowodowali nietrzeźwi kierowcy.

Od piątku do niedzieli na terenie naszego powiatu nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Policjanci w tym czasie pracowali na miejscu 6 kolizji drogowych. Dwie z nich spowodowane były przez nietrzeźwych kierowców.

Pierwszy z nich, 45- letni mieszkaniec gminy Miłomłyn w minioną sobotę stracił panowanie nad motorowerem, wywrócił się i wpadł do przydrożnego rowu. Jak okazało się, mężczyzna miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Posiada również aktywny zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Drugi nieodpowiedzialny kierowca to 28- letni mieszkaniec Iławy, który wykonując manewr wyprzedzania stracił panowanie nad swoim bmw i wpadł do rowu. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało prawie 2,5 promila. Na szczęście w obu przypadkach nikt nie odniósł poważnych obrażeń.

W nadchodzącym tygodniu synoptycy zapowiadają zmienne warunki pogodowe. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę na drodze oraz dostosowanie prędkości do panującej aury.

KPP Ostróda, fot: pixabay

REKLAMA