Kronika 112

DZIEWIĘĆ KOLIZJI I DWÓCH PIJANYCH KIEROWCÓW PODCZAS WEEKENDU W POWIECIE

REKLAMA

Policjanci podsumowali miniony weekend. Od piątku do niedzieli doszło do dziewięciu kolizji. Funkcjonariusze zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich został ujęty przez policjanta z Komendy Miejskiej Policji w Elblągu w czasie wolnym od służby.

Od piątku do niedzieli policjanci nie odnotowali żadnego wypadku drogowego. Pracowali na miejscu dziewięciu niegroźnych kolizji.

W tym czasie w ręce funkcjonariuszy trafiło dwóch nietrzeźwych kierowców. W sobotę około godz. 20:00 w Małdytach policjant z Komendy Miejskiej Policji w Elblągu będąc w czasie wolnym od służby zauważył jadącego volkswagena, którego styl jazdy wydał się podejrzany. Kierowca jechał niepewnie i powoli, co mogło wskazywać, że jest pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusz postanowił działać. Zabrał kierowcy kluczyki i wezwał na miejsce patrol. Jego podejrzenia okazały się słuszne. 44-letni kierowca miał w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. Ponadto posiada on aktywny sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych obowiązujący do 2021 roku.

Drugi z nieodpowiedzialnych kierowców został zatrzymany przez policjantów ostródzkiej drogówki w niedzielę około godz. 19:00 w Ostródzie. Badanie 44-latka na zawartość alkoholu w organizmie wykazało ponad 2 promile tej substancji.

źródło: KPP Ostróda

REKLAMA