Kronika 112

GMINA MORĄG: PALIŁ SIĘ DACH BUDYNKU WIELORODZINNEGO W BOGACZEWIE

26 sierpnia około godziny 1 w nocy zgłoszono pożar dachu na budynku wielorodzinnym w miejscowości Bogaczewo – gm. Morąg.

Informator przekazał, że widoczny jest ogień na parterowym budynku mieszkalnym. Do akcji dyspozycję wyjazdu z morąskiej JRG otrzymały dwa samochody ratowniczo-gaśnicze i podnośnik hydrauliczny z drabiną. Ponadto alarm pożarowy ogłoszony został w ochotniczych strażach pożarnych w Nowym Dworze, Żabim Rogu oraz Bogaczewie.

Gdy strażacy przybyli na miejsce akcji, pożar rozprzestrzeniał się na dachu. Na szczęście budynek chwilę przed przyjazdem straży pożarnej opuściły dwie osoby, które nie odniosły obrażeń. Strażacy zabezpieczeni w powietrzne aparaty oddechowe przystąpili do gaszenia pożaru – podali wodę z gaśniczych linii wężowych. Ponadto wycinali otwory rewizyjne w dachu, przez które gasili ukryte ogniska pożaru. Równolegle strażacy prowadzili ewakuację mienia z budynku. Konstrukcja stropodachu sprzyjała rozwojowi pożaru. By powstrzymać jego rozprzestrzenianie, podano pianę gaśniczą w przestrzeń pomiędzy stropem a poszyciem dachu.

W akcji gaśniczej, która trwała blisko 7 godzin, udział brało 6 zastępów pożarniczych i 24 strażaków. Przyczyny pożaru ustala policja.

opracowanie: kpt. Grzegorz Różański, zdjęcia: asp. sztab. Mieczysław Świdczuk

REKLAMA