Kronika 112

KIEROWAŁ SAMOCHODEM MAJĄC COFNIĘTE UPRAWNIENIA KILKANAŚCIE LAT TEMU

REKLAMA

Policjanci ostródzkiej patrolówki zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę forda. Jak się okazało siedzący za kierownicą 57-latek od 2006 roku posiadał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami z powodów zdrowotnych. Ponadto, poruszał się autem bez ważnych badań technicznych.

Dziś w nocy policjanci ostródzkiej patrolówki zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę forda. W trakcie interwencji okazało się, że siedzący za kierownicą 57-latek od kilkunastu lat nie powinien kierować pojazdem. W 2006 roku zostały mu cofnięte uprawnienia z powodu złego stanu zdrowia. Ponadto, mężczyzna poruszał się autem, które nie miało ważnych badań technicznych.

Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie mieszkaniec gminy Grunwald odpowie przed sądem. Zgodnie z art. 180a Kodeksu Karnego:

“Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu, prowadzi pojazd mechaniczny, nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”.

źródło: KPP Ostróda

REKLAMA