Kronika 112

KOLEJNE POŻARY ŚMIETNIKÓW W OSTRÓDZIE

Trzy spalone śmietniki w Ostródzie w ciągu jednej nocy. Prawdopodobnie były to podpalenia. Policja czeka na oficjalne zgłoszenie żeby rozpocząć szukanie sprawcy.

Do pożarów śmietników doszło w miniony weekend. Pojemniki płonęły na Osiedlu Młodych oraz ulicach Skłodowskiej Curie i Pieniężnego. Wszystko wskazuje na to, że były to najzwyklejsze, bezmyślne podpalenia. Ostródzcy strażacy dość szybko poradzili sobie z ugaszeniem pożarów.

– Niestety to kolejne w Ostródzie pożary pojemników na śmieci, jest ich coraz więcej – mówi Marcin Wiśniewski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie. – Możemy przypuszczać, że są to celowe podpalenia. Zdarza się oczywiście, że w okresie grzewczym ktoś wyrzuci do śmieci żarzący się popiół i dojdzie do zaprószenia ognia, ale to sporadyczne przypadki. Te trzy w weekend wyglądają na podpalenie.

Policjanci jeszcze nie wszczęli żadnego postępowania, bo nie mają oficjalnego zgłoszenia od potencjalnych poszkodowanych. Jeśli takie wpłynie rozpoczną procedury wyjaśniające.

migi

REKLAMA