Kronika 112

Łukta: Samochód uderzył w drzewo

Chwila nieuwagi za kierownicą może kosztować życie! Na szczęście tym razem nie skończyło się tak tragicznie. Nie obeszło się jednak bez pomocy strażaków i ratowników medycznych, a kierująca i pasażer skończyli podróż w szpitalu. 

Jak informuje kpt. Grzegorz Różański z PSP Ostróda – Wczoraj około godziny 8:30, doszło do wypadku w okolicy miejscowości Maronie – gmina Łukta.

Z informacji wynikało, że samochód osobowy uderzył w drzewo i są osoby ranne. Do akcji ratowniczej wyjechały dwa samochody ratowniczo-gaśnicze i rozpoznawczo ratowniczy z JRG Morąg oraz jeden zastęp pożarniczy z OSP Łukta. Na miejscu zdarzenia okazało się, że skodą podróżowały trzy osoby – dwie kobiety i mężczyzna. Kierująca była uwięziona w pojeździe, pozostali poszkodowani zdołali samodzielnie opuścić samochód. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i przystąpili do wykonania dostępu do poszkodowanej. Trzeba było użyć hydraulicznych narzędzi ratowniczych, by uwolnić z pojazdu kobietę. Mężczyźnie i pasażerce w tym czasie pomocy medycznej udzielili ratownicy medyczni. Po przebadaniu uczestników wypadku do szpitala zabrani zostali kierująca i pasażer. Warunki drogowe były bardzo trudne. W akcji ratowniczej brała udział także policja, która na czas akcji zamknęła drogę dla ruchu.

O tej porze roku na drogach – szczególnie rano, jest bardzo ślisko! Dlatego należy zachować ostrożność.

zdjęcia: bryg. Adam Zaręba

REKLAMA