Kronika 112

MIESZKANIEC POWIATU OSTRÓDZKIEGO CHCIAŁ ZAPŁACIĆ ZA PALIWO FAŁSZYWYM BANKNOTEM

Mieszkaniec powiatu ostródzkiego usłyszał zarzuty podrobienia oraz wprowadzenia do obrotu na polskim rynku płatniczym kilku fałszywych banknotów o nominale 100 zł. 28-latek wpadł po tym jak próbował zapłacić na jednej z iławskich stacji benzynowych. Kasjer zorientował się, że banknot nie jest prawdziwy i wezwał policjantów, którzy zatrzymali podejrzanego i zabezpieczyli pieniądze. 

Cała sprawa zaczęła się od płatności na jednej z iławskich stacji benzynowych. Kiedy mężczyzna zatankował swój samochód poszedł do kasy zapłacić za paliwo. Wtedy to pokazał 1 banknot 100 zł, którego wygląd zaniepokoił sprzedawcę. W związku z powyższym pracownik stacji o wszystkim poinformował policjantów, którzy natychmiast przyjechali na stację.

Policjanci potwierdzili, że banknot nie jest autentyczny. Zatrzymali właściciela gotówki i przesłuchali zawiadamiającego. W toku dalszego postępowania funkcjonariusze przeszukali mieszkanie mężczyzny, w którym zabezpieczyli jeszcze 13 podrobionych banknotów o nominale 100 zł oraz papier z wydrukowanymi banknotami o nominale 50 zł.

28-latek usłyszał prokuratorskie zarzuty. Na wniosek policjantów i prokuratora, iławski sąd aresztował go na 3 miesiące. Mieszkańcowi powiatu ostródzkiego grozi kara nawet do 25 lat więzienia.

KPP Iława

REKLAMA