Kronika 112

MORĄG, MAŁDYTY – PIJANI KIEROWCY WYELIMINOWANI Z RUCHU DROGOWEGO

REKLAMA

Od środy na terenie naszego powiatu, podobnie jak w całym kraju, trwają działania „Sierpniowy Weekend”. Nad bezpieczeństwem podróżujących czuwa większa niż zwykle liczba policjantów ruchu drogowego. W działaniach biorą udział również funkcjonariusze z grupy SPEED, którzy eliminują z dróg nieodpowiedzialnych kierujących.

W czwartek 15 sierpnia około godz. 19:00 w Małdytach funkcjonariusze z policyjnej grupy SPEED zatrzymali do kontroli kierowcę passata. Jak się okazało, 38-latek znajdował się pod wpływem alkoholu. Badanie na zawartość tej substancji w jego organizmie wykazało blisko 3 promile. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy kierowcy i sporządzili dokumentację, która trafi do sądu. To tam podjęta zostanie decyzja o dalszym losie nieodpowiedzialnego mieszkańca Małdyt.

Niespełna dwie godziny później w Morągu ostródzcy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 36- latka. W trakcie interwencji okazało się, że kierowca jest pijany a do tego nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Ponadto, peugeot, którym się poruszał nie miał aktualnych badań technicznych oraz nie był ubezpieczony. Nieodpowiedzialny mieszkaniec gminy Miłakowo za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

REKLAMA

REKLAMA