Kronika 112

MORĄG, MAŁDYTY: JEDEN KIEROWAŁ PO ALKOHOLU, INNI MIMO AKTYWNYCH ZAKAZÓW

REKLAMA

Policjanci zatrzymali trzech kierowców, którzy mimo aktywnego sądowego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych zdecydowali się wsiąść za kierownicę.
Zatrzymano także kierowcę, który miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

W ciągu ostatnich kilku dni policjanci zatrzymali do kontroli trzech kierowców, którzy prowadzili pojazdu mimo aktywnego sądowego zakazu. Pierwszy z nich, 41- latek zatrzymany został w Morągu. Kolejni- 21- latek i 58- latek “wpadli” w Małdytach.

We wszystkich przypadkach policjanci sporządzili dokumentację z interwencji, która trafi do sądu.

Dodatkowo w miniony czwartek 22 sierpnia w Małdytach policjanci ostródzkiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę renaulta. Za kierownicą siedział 44- letni mężczyzna. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało blisko 2 promile tej substancji. Ponadto, w trakcie kontroli okazało się, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami.

Policjanci sporządzili z interwencji dokumentację, która trafi do sądu. Za popełnione przestępstwo nieodpowiedzialny mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu kara 2 lat pozbawienia wolności.

Zgodnie z kodeksem karnym, prowadzenie pojazdu mimo orzeczonego zakazu jest przestępstwem zagrożonym karą do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP Ostróda

REKLAMA