Kronika 112

OSTRÓDA: POŻAR ALTANY NA OGRÓDKACH DZIAŁKOWYCH PRZY UL. SZOSA ELBLĄSKA

REKLAMA

Kilkanaście minut po godzinie 9 w czwartek 12 grudnia zauważono pożar altany na ogródkach działkowych przy ulicy Szosa Elbląska w Ostródzie.

Funkcjonariusze pionu kontrolno-rozpoznawczego ostródzkiej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej przejeżdżając w pobliżu, zauważyli kłęby dymu wydobywające się z drewnianej altany. Natychmiast drogą radiową powiadomili dyżurnego operacyjnego powiatu o tej sytuacji i przystąpili do rozpoznania. Zabezpieczyli miejsce zdarzenia i sprawdzili, czy odłączona jest energia elektryczna od budynku.

Do akcji z ostródzkiej JRG wyjechały dwa samochody ratowniczo-gaśnicze oraz rozpoznawczo ratowniczy. W chwili przybycia zastępów gaśniczych widoczne były płomienie w przybudówce. Strażacy podali z wężowych linii gaśniczych wodę w miejsce pożaru.

Równolegle strażacy ubrani w aparaty powietrzne, chroniące drogi oddechowe, weszli do wnętrza i sprawdzili, czy nie przebywają tam ludzie. Na szczęście nikogo nie było. Pożar udało się opanować i ugasić w jednym pomieszczeniu. Większa część altany została uratowana.

opracowanie/zdjęcia: kpt. Grzegorz Różański

REKLAMA