Kronika 112

OSTRÓDA: STARSZA KOBIETA NIE DAWAŁA ZNAKU ŻYCIA – STRAŻACY WESZLI DO MIESZKANIA

Kolejne podobne zdarzenie w ostatnim czasie w Ostródzie. Tym razem strażacy interweniowali przy ul. 21 Stycznia.

Wczoraj, w niedzielę 28 czerwca, służby otrzymały informację o tym, że starsza, blisko 90-letnia kobieta mieszkająca przy ul. 21 Stycznia nie otwiera mieszkania i nie ma z nią kontaktu. Na miejsce udała się straż pożarna, policja oraz zespół ratownictwa medycznego.

W mieszkaniu znajdującym się na pierwszym piętrze, w którym mieszkała kobieta, otwarte były drzwi balkonowe.

Jak poinformował nas mł. bryg. Marcin Wiśniewski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie, ze zgłoszenia wynikało, że ze starszą Panią nie ma kontaktu. Służby ratownicze pukały, dzwoniły i próbowały w inny sposób nawiązać kontakt,  jednak nikt nie odpowiadał.

Strażacy zdecydowali się użyć drabiny przystawnej. Przy jej pomocy udało się wejść przez otwarty balkon do wnętrza mieszkania i otworzyć drzwi od środka.

jak się okazało, kobieta spokojnie odpoczywała w jednym z pokoi bardziej oddalonym od drzwi wejściowych. Najprawdopodobniej ze względu na wiek nie słyszała ona pukania, dzwonienia i nawoływania służb. Na szczęście kobieta czuła się dobrze.

Tym razem wszystko skończyło się szczęśliwie, jednak apelujemy o czujność sąsiadów i rodzin. O dwóch podobnych przypadkach pisaliśmy nie dawno. Jedne z nich zakończył się tragicznie – po wejściu do mieszkania służby ujawniły zwłoki kobiety.

Poniżej linki do dwóch niedawnych podobnych interwencji w Ostródzie:

SZCZĘŚLIWY KONIEC AKCJI SŁUŻB PRZY UL JAGIEŁŁY!

OSTRÓDA: TRAGICZNY KONIEC AKCJI – PO OTWARCIU MIESZKANIA ZNALEZIONO ZWŁOKI KOBIETY

REKLAMA