Kronika 112

PIJANI BRACIA ZAŁOŻYLI SIĘ I POJECHALI SAMOCHODEM DO OSTRÓDY – JEDEN Z NICH WYGRAŁ

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazali się pewni bracia z Ostródy, którzy założyli się, że jeśli zatrzymają ich policjanci to młodszy brat będzie płacił starszemu po tysiąc złotych miesięcznie przez 3 lata. 

W niedziele 4 sierpnia rano kilka minut po godzinie siódmej policjanci z ostródzkiej drogówki na ul. Grunwaldzkiej zatrzymali do kontroli drogowej 32-latka, który kierował osobową dacią. W pojeździe znajdował się jeszcze jeden mężczyzna. Policjanci wyczuli od kierowcy alkohol. Badanie alkomatem potwierdziło ich przypuszczenia, gdyż urządzenie wskazało prawie 1 promil alkoholu w jego organizmie. W samym aucie funkcjonariusze zauważyli kilka butelek i puszek z piwem.

Okazało się, że zatrzymani do kontroli mężczyźni to bracia, którzy chcieli pojeździć autem mimo tego, że wcześniej spożywali alkohol. Założyli się oni między sobą o to, że gdyby starszego zatrzymała policja, to ten młodszy – siedzący obok, będzie mu płacił po tysiąc złotych miesięcznie przez 3 lata.  Mężczyźni wyjechali ze Starych Jabłonek, mieli przejechać przez Ostródę i wrócić z powrotem do miejsca biwakowania. Na szczęście podczas nieodpowiedzialnej podróży nikomu nic się nie stało, ponieważ w Ostródzie zatrzymali ich policjanci.

Starszy z braci tj. 32-latek stracił już prawo jazdy, a ze swojego nieodpowiedzialnego  zachowania będzie tłumaczył się przed sądem. Za to przestępstwo grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

KPP Ostróda

REKLAMA