Kronika 112

PIJANY ROWERZYSTA, KOLEJNE PRAWKO ZABRANE W GRABINIE CZYLI WEEKEND NA DROGACH W POWIECIE

Ostródzcy policjanci oceniają miniony weekend jako spokojny i bezpieczny. W tym czasie nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Policjanci pracowali na miejscu 3 kolizji drogowych.

W miniony piątek 22 maja popołudniu policjanci ostródzkiej drogówki prowadzili kontrolę prędkości w m. Grabin. Ujawnili przy tym kierowcę bmw, który mimo ograniczenia prędkości w terenie zabudowanym jechał z prędkością ponad 100 km/h. Mężczyzna stracił prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

W sobotę 23 maja policjanci ostródzkiej patrolówki wracając po zakończonej służbie do domu zauważyli jadącego rowerzystę, którego sposób jazdy wydał im się podejrzany. Jak okazało się, kierowca jednośladu miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie.

W niedzielę 24 maja natomiast policjanci ostródzkiej drogówki w m. Gierzwałd ujawnili, że kierowca opla kieruje pojazdem mimo aktywnego sądowego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Przed nami dni ze zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Na zmianę z deszczem pojawiać się będzie słońce, dając złudne poczucie bezpieczeństwa. Warto więc ponownie podkreślić: prędkość pojazdu musi być dostosowana do warunków panujących na drodze. Spokojna, rozsądna jazda, stosowanie się do obowiązujących przepisów, korzystanie ze swoich praw oraz wywiązywanie się z obowiązków, koncentracja , bezwzględna trzeźwość i zwracanie uwagi na wszystkich użytkowników ruchu drogowego – oto przepis na bezpieczną podróż.

KPP Ostróda

REKLAMA