Kronika 112

PODPALIŁ GARAŻ NALEŻĄCY DO BYŁEJ ŻONY. A TO JESZCZE NIE WSZYSTKO…

Za groźby kierowane pod adresem byłej żony jej partnera oraz podpalenie garażu należącego do pokrzywdzonej odpowie 50 letni mężczyzna. 

12 listopada 2019 roku oficer dyżurny morąskiej policji otrzymał informację o tym, że na terenie gminy płonie garaż. Właścicielka pomieszczenia wskazała, że sprawcą podpalenia może być jej były mąż. Mężczyzna w maju 2018 roku opuścił zakład karny, gdzie odbywał karę pozbawienia wolności za znęcanie się nad rodziną.

Tego samego dnia mieszkaniec Morąga trafił do policyjnego aresztu. Zebrany w sprawie materiał dowodowy dał podstawy do tego aby przedstawić mu 3 zarzuty. Pierwszy dotyczył zniszczenia mienia. Pożar, który mężczyzna wzniecił spowodował straty o łącznej wartości 3 tysięcy złotych.

Kolejne dwa zarzuty dotyczyły gróźb kierowanych do byłej żony i jej partnera. Czynów tych mężczyzna dopuścił się w warunkach tzw. recydywy.

Wczoraj sąd przychylił się do wniosku prokuratora i śledczych i zastosował wobec 50-latka środek zapobiegawczy w postaci 3 miesięcznego aresztu.

Za zniszczenie mienia kodeks karny przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności.   Za groźby karalne przewidywana jest kara nawet do 2 lat pozbawienia. W przypadku 50- latka kara ta będzie surowsza ponieważ przestępstwa tego dopuścił się w ciągu 5 lat po odbyciu kary w wymierza co najmniej 6 miesięcy za czyny podobne potocznie zwanej „recydywy”.

KPP Ostróda

REKLAMA