Kronika 112

POLICYJNE PODSUMOWANIE WEEKENDU NA DROGACH REGIONU

REKLAMA

Od piątku do niedzieli na terenie naszego powiatu doszło do 7 kolizji. Funkcjonariusze nie odnotowali w tym czasie żadnego wypadku drogowego. Zatrzymali czterech nietrzeźwych kierowców, którzy za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem.

Od piątku do niedzieli na terenie powiatu ostródzkiego doszło do 7 niegroźnych kolizji drogowych. Co bardzo cieszy, nie odnotowano w tym czasie żadnego wypadku drogowego. Zupełnie inaczej sytuacja się ma odnośnie nietrzeźwych kierowców. Ci wciąż niestety są plagą zagrażającą zdrowiu i życiu użytkowników dróg.

W miniony weekend policjanci zatrzymali czterech nietrzeźwych kierowców. Osiemnastolatek kierował volkswagenem, mimo braku uprawnień i blisko dwóch promili alkoholu w organizmie. Został zatrzymany do kontroli w piątek późnym wieczorem, przez policjantów morąskiej patrolówki. W sobotę w jednej z miejscowości w gminie Małdyty, funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej 50-latka kierującego volkswagenem. Podczas interwencji okazało się, że mężczyzna jest pijany. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało blisko 2,5 promila tej substancji. Ponadto, nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami. Blisko 2 promile alkoholu w organizmie miał również 43-letni kierowca zatrzymany do kontroli przez ostródzkich policjantów.

W niedzielę w nocy, policjanci z Morąga zatrzymali do kontroli nastolatka kierującego motorowerem. Jak okazało się 16-latek znajdował się w stanie nietrzeźwości. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało blisko 1 promil. Chłopak został przekazany pod opiekę matki. Sporządzona przez policjantów dokumentacja trafi do sądu rodzinnego, gdzie podjęta zostanie decyzja o jego dalszym losie

Jak widzimy, badania alkomatem nie wykazały drobnych wartości, mogących sugerować, że kierujący byli “dzień po” spożyciu alkoholu. Pełna nieodpowiedzialność pokazuje, że nawet pomimo upojenia alkoholowego ludzie są w stanie wsiąść za kierownicę. Co gorsze, jak widzimy, sprawa dotyka nawet nieletnich.

źródło: KPP Ostróda

EM

REKLAMA

REKLAMA