Kronika 112

POŻAR MIESZKANIA PRZY UL. POLNEJ W OSTRÓDZIE

Wczoraj 9 marca o godzinie 21:17 strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej otrzymali zgłoszenie o pożarze mieszkania przy ul. Polnej w Ostródzie.

Na miejscu pracowało w sumie 28 strażaków – 2 zastępy z KP PSP Ostróda, 2 z OSP Ostróda oraz jednostki OSP Ornowo i OSP Miłomłyn.

Do czasu przyjazdu strażaków wszyscy mieszkańcy zdążyli opuścić mieszkanie i znajdowali się przed budynkiem. Gdy strażacy przybyli na miejsce pożaru, z okna mieszkania na pierwszym piętrze wydobywał się ogień. Teren został przez strażaków zabezpieczony, oświetlony, odłączono też instalację elektryczną i gazową w budynku.

Jako, że w mieszkaniu panowało duże zadymienie, strażacy musieli użyć aparatów ochrony dróg oddechowych. Udało się pożar ograniczyć do jednego mieszkania w budynku. Po ugaszeniu pożaru przeszukano pozostałe mieszkania i strych, także kamerą termowizyjną, całość została przewietrzona. Nie stwierdzono obecności gazów.

Podczas trwania akcji jedna  z mieszkanek domu wskutek stresu straciła na moment przytomność, strażacy udzielili jej kwalifikowanej pierwszej pomocy i wezwali na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego. Na szczęście stan kobiety się poprawił i po przebadaniu pozostała na miejscu.

Na chwilę obecną nie jest znana dokładna przyczyna pożaru, przypuszczalna to awaria bądź niewłaściwa eksploatacja urządzenia elektrycznego.

Strażacy pracowali na miejscu blisko 2 godziny.

Foto: czytelnicy

REKLAMA