Kronika 112

SZEREG WYPADKÓW I KOLIZJI DROGOWYCH W REGIONIE

REKLAMA

W ciągu kilkunastu godzin w Ostródzie i okolicy doszło do dwóch wypadków drogowych. Co więcej, w gminie Rybno na trasie Groszki – Lewałd Wielki doszło do zdarzenia drogowego z udziałem kierowcy bmw, mieszkańca gminy Dąbrówno.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce w środę po godzinie 14. Na drodze Ostróda – Lubajny czołowo zderzyły się samochody osobowy z dostawczym. Z pomocą wyjechały dwa samochody ratowniczo-gaśnicze oraz jeden rozpoznawczo ratowniczy z ostródzkiej jednostki ratowniczo-gaśniczej. Na miejscu wypadku okazało się, że osobowym peugeotem jechał sam kierowca, a furgonetką dwóch mężczyzn. Poszkodowani znajdowali się poza pojazdami. Strażacy udzielili im kwalifikowanej pierwszej pomocy i kontrolowali ich stan do momentu przyjazdu karetek pogotowia ratunkowego. Równolegle zabezpieczyli miejsce zdarzenia i odłączyli akumulatory w pojazdach. Poszkodowani zostali zabrani do szpitala.

Kilka godzin później, około 20.00 na drodze powiatowej nr 1256 N w gminie Rybno, na trasie Groszki – Lewałd Wielki doszło do zdarzenia drogowego z udziałem kierowcy bmw, który jak się okazało – jest mieszkańcem gminy Dąbrówno. Na miejsce skierowano policyjne patrole z Działdowa i Lidzbarka. Według wstępnych ustaleń policjantów kierujący pojazdem marki BMW, z niewyjaśnionych przyczyn, na prostym odcinku drogi zjechał na lewą stronę drogi, a następnie  uderzył w przydrożne drzewo. Mężczyzna przytomny, z obrażeniami głowy i lewej nogi został zabrany przez załogę pogotowia do szpitala w Działdowie. Od 31-letniego mieszkańca gminy Dąbrówno pobrano krew do badań.

Szczegółowe okoliczności tego zdarzenia wyjaśniają policjanci z Komisariatu Policji w Lidzbarku.

Kolejny wypadek drogowy wydarzył się już w czwartkowy poranek w Ostródzie. Pisaliśmy o nim już wcześniej, lecz z dodatkowej relacji Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Ostródy możemy jeszcze uzyskać dodatkowe informacje. Na skrzyżowaniu ulic Chrobrego i Piastowskiej doszło do zderzenia motoroweru z samochodem osobowym. Na miejscu zdarzenia strażacy zastali leżącego na jezdni, rannego motorowerzystę. Jego obrażenia wskazywały na uraz kończyn dolnych. Strażacy i ratownicy medyczni udzielili mu pomocy. Został zabrany do szpitala. Kierująca samochodem kobieta nie odniosła obrażeń, pozostała na miejscu wypadku. Strażacy ponadto zabezpieczyli wyciek benzyny ze skutera oraz odłączyli w nim akumulator.

źródło/opracowanie: kpt. Grzegorz Różański, warminsko-mazurska.policja.gov.pl, red

 

REKLAMA