Kronika 112

TRAGICZNY WYPADEK NA DK16 W OKOLICY STARYCH JABŁONEK – WIĘCEJ INFORMACJI

Ostatni weekend tegorocznych ferii rozpoczął się niestety tragicznym w skutkach wypadkiem drogowym na DK16 na wysokości Starych Jabłonek.

W sobotę 1 lutego w nocy, kilkanaście minut po północy na DK16 na wysokości Starych Jabłonek doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego.

Według wstępnych ustaleń kierowca toyoty na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, czołowo zderzył się z jadącym z naprzeciwka renault i dachował w przydrożnym rowie. Obydwa auta stanęły w płomieniach.

Do akcji zadysponowane zostały dwa samochody ratowniczo-gaśnicze z JRG Ostróda oraz ochotnicze straże pożarne ze Starych Jabłonek i Idzbarka. Na miejscu pojawila się też policja i dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego.

Gdy straż pożarna przybyła na miejsce wypadku samochody całkowicie były już objęte pożarem. Strażacy ugasili pojazdy i równolegle ustalili, że kierująca renault kobieta zdołała samodzielnie opuścić rozbite auto. Miała powierzchowne obrażenia i została zabrana do szpitala.

Świadkowie nie widzieli, czy ktoś wydostał się z leżącej na dachu toyoty. Niestety okazało się, ze w spalonym samochodzie znaleziono zwęglone zwłoki kierowcy.

W dalszej fazie akcji strażacy wspomogli policję, która pod nadzorem prokuratora ustalała przyczyny wypadku. Teren zdarzenia został oświetlony przy pomocy masztów oświetleniowych. Ruch drogowy został wstrzymany na blisko 5 godzin.

Od piątkowego popołudnia do niedzieli na terenie naszego powiatu doszło do 6 kolizji i jednego wypadku drogowego, w którym zginęła jedna osoba.

Opracowanie: kpt. Grzegorz Różański, KPP Ostróda, zdjęcia: kpt. Łukasz Zaniewski

REKLAMA