Kronika 112

TRAGICZNY WYPADEK W GMINIE GRUNWALD – 24-LATEK ZGINĄŁ NA MIEJSCU

REKLAMA

Dziś 7 lutego wczesnym rankiem, około godziny 4:30  doszło do tragicznego wypadku na drodze 542 w pobliżu Gierzwałdu. Śmierć w  wypadku poniósł 24-letni mężczyzna.

Jak poinformował na kpt. Grzegorz Rózański z KP PSP Ostróda, do wypadku doszło na drodze 542 pomiędzy miejscowościami Wróble i Gierzwałd. 24-letni kierowca samochodu marki bmw na prostym odcinku drogi uderzył w drzewo i poniósł śmierć na miejscu.

Jako pierwszy na miejscu zdarzenia pojawił się Zespół Ratownictwa Medycznego, a następnie 4 zastępy straży pożarnej z Gierzwałdu i Ostródy. Gdy pogotowie przybyło na miejsce, mężczyzna znajdował się poza pojazdem. Niestety stwierdzono zgon.

Przyczyny zdarzenia jeszcze są nie ustalone, policja jest w trakcie ich ustalania. Na chwile obecną wiemy, że kierowca z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w drzewo. Jednak można przypuszczać, że prawdopodobną przyczyną zdarzenia była nadmierna prędkość, ponieważ samochód został doszczętnie zniszczony – praktycznie rozpadł się na pół.

Droga była całkowicie zablokowana przez dłuższy czas, w tej chwili jest już przejezdna.

Foto: Grzegorz Różański, KP PSP Ostróda

REKLAMA