Kronika 112

TWIERDZIŁ, ŻE JEST ZARAŻONY KORONAWIRUSEM – BEZPODSTAWNIE WEZWAŁ SŁUŻBY

36-latek bezpodstawnie wezwał służby twierdząc, że jest zarażony koronawirusem. Okazało się, że nie miał żadnych objawów zakażenia. Mężczyzna nie potrafił logicznie wytłumaczyć dlaczego wybrał numer alarmowy. Za swoje zachowanie został ukarany mandatem.

Wczoraj 17 marca dyspozytor Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego otrzymał zgłoszenie od 36-latka, że jest zarażony koronawirusem, ma poważne objawy i znajduje się na jednej z ulic w Olsztynie.

Natychmiast na miejsce został wysłany Zespół Ratownictwa Medycznego a następnie policyjny patrol. Na miejscu zastano 36-latka. Podczas badania ratownicy nie stwierdzili żadnych objawów zakażenia.

Mężczyzna przyznał, że wcześniej pił alkohol oraz nie był w stanie logicznie wytłumaczyć dlaczego wybrał numer alarmowy stawiając na nogi służby – twierdząc, że jest chory.
Za bezpodstawne wezwanie, policjanci nałożyli na niego mandat karny.

Przypominamy, że nr alarmowy 112 powinien być wybierany tylko w nagłych przypadkach. Pamiętajmy, że bezpodstawnie powiadamiając służby ratunkowe narażamy na realne niebezpieczeństwo osoby, które w tym momencie mogą potrzebować pilnej pomocy.

REKLAMA