Kronika 112

W OSTRÓDZIE SZUKAŁ TZW. “SŁUPÓW” – OSZUKAŁ W SIECI PONAD 130 OSÓB

REKLAMA

Policjanci z Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie prowadzili postępowanie w sprawie szeregu oszustw internetowych dokonywanych na terenie całej Polski. W wyniku szeregu czynności funkcjonariusze ustalili, kto jest odpowiedzialny za ten przestępczy proceder.

Mieszkaniec województwa Lubuskiego przyjechał do Ostródy celem znalezienia tzw. „słupów”. Mężczyzna szukał osób w trudnej życiowej sytuacji. Obiecywał im pieniądze w zamian za założenie fikcyjnych firm na których dane zakładał następnie konta na portalach internetowych.

31- latek oferował sprzedaż oprogramowania komputerowego. Na jego oferty odpowiedziało ponad 130 osób z całej Polski. Wpłaciły one pieniądze na konta podejrzanego, jednak nigdy nie otrzymały zamówionego towaru. W ten sposób mężczyzna wyłudził blisko 15 tysięcy złotych.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mieszkańcowi województwa Lubuskiego zarzutów. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych czynów i złożył wyjaśnienia. Jak tłumaczył, potrzebował pieniędzy i w ten sposób postanowił je zdobyć.

Policjanci zakończyli to postępowanie aktem oskarżenia, który zostanie przesłany do sądu. To tam zostanie podjęta decyzja o dalszym losie mieszkańca 31-latka.

KPP Ostróda

REKLAMA