Kronika 112

WYZYWAŁ, PONIŻAŁ I BIŁ SWOJĄ ŻONĘ. GROZI MU DO 5 LAT POZBAWIENIA WOLNOŚCI.

REKLAMA

Najbliższe trzy miesiące w areszcie spędzi 64-letni mieszkaniec Morąga, który znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał dwa zarzuty. Jeden dotyczył znęcania, a drugi wywierania wpływu na zeznania żony przy pomocy gróźb.

64-letni mieszkaniec Morąga wszczynał awantury w domu, wyzywał, poniżał oraz bił swoją żonę. Taka sytuacja miała miejsce od kilku lat. Mężczyzna został zatrzymany i odizolowany od pokrzywdzonej w minioną sobotę. Usłyszał on dwa zarzuty – jeden dotyczył znęcania się psychicznego i fizycznego nad żoną, a drugi wywierania wpływu na zeznania żony poprzez grożenie jej pozbawieniem życia i zdrowia. Sąd przychylił się do wniosku policjantów i prokuratury i zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. 64-latek najbliższe trzy miesiące spędzi za kratkami. Jego sprawą zajmie się teraz sąd.

Za popełnione przestępstwo znęcania się grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności. Za wywieranie wpływu na zeznania świadków kodeks karny przewiduje karę w wymiarze również 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: warminsko-mazurska.policja.gov.pl

REKLAMA