Kronika 112

ZATRZYMANIE OBYWATELSKIE W SAMBOROWIE. KIEROWCA MIAŁ BLISKO 3 PROMILE

Wzorową postawą obywatelską wykazał się mężczyzna, który widząc podejrzany sposób jazdy kierowcy mercedesa postanowił go zatrzymać i wezwać Policję. Funkcjonariusze potwierdzili jego przypuszczenia. Zatrzymany kierowca miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

Wczoraj 2 marca około godz. 16:00 policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie otrzymali informację o ujęciu obywatelskim nietrzeźwego kierowcy. Do zdarzenia doszło w Samborowie na drodze k16.

Uwagę zgłaszającego przyciągnął dziwny sposób jazdy kierowcy mercedesa. Mężczyzna jechał całą szerokością jezdni, poruszał się tzw. „wężykiem”, zajeżdżał drogę zgłaszającemu, dlatego też postanowił uniemożliwić mu dalszą jazdę. W odpowiednim momencie zatrzymał kierowcę i powiadomił o tym policjantów. Funkcjonariusze natychmiast pojechali we wskazane miejsce i potwierdzili podejrzenia zgłaszającego

Badanie kierowcy mercedesa na zawartość alkoholu w organizmie wykazało blisko 3 promile tej substancji. Ponadto, mieszkaniec Miłomłyna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie tłumaczyć się będzie przed sądem.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości Kodeks Karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

KPP Ostróda

REKLAMA