Kultura

ABSOLWENCI ODWIEDZILI UCZNIÓW “BAŻYNIAKA”

REKLAMA

Zawsze odwiedziny absolwentów to bardzo miłe wydarzenie. 12 lutego Liceum Ogólnokształcące nr 1 im. Jana Bażyńskiego w Ostródzie odwiedzili kolejni: Jakub Łukasik (klasa o rozszerzeniu matematyka, fizyka, informatyka) i Kacper Pilichowski (klasa o rozszerzeniu biologia, chemia i język angielski).

Obydwaj Panowie obecnie studiują na Politechnice Gdańskiej: Kacper – Inżynierię środowiska a Jakub – Energetykę. Właśnie zakończyli pierwszy etap studiów czyli obronili prace inżynierskie.

Jest nam bardzo miło, że nasi jeszcze niedawno, uczniowie to już inżynierowie w swoich specjalizacjach. Jak nas zapewnili, od nowego semestru rozpoczynają dalszą naukę już na studiach II stopnia, magisterskich.

Szczególnie cenne dla uczniów były wypowiedzi na temat wysokiego poziomu studiów na Politechnice, do którego jak stwierdzili z satysfakcją i przekonaniem, zostali bardzo dobrze przygotowani w „Bażyniaku”. Bardzo przydatna dla każdego z nich była wiedza z rozszerzeń.

Dzięki zdobytej wiedzy i umiejętnościom w liceum nie stwarzało im trudności studiowanie na wybranych kierunkach. Ich zdaniem dobrze dobrane przedmioty na poziomie rozszerzonym w liceum to dobry start na początku studiów. Z przyjemnością słucha się miłych wspomnień z czasów licealnych uczniów, którzy z uśmiechem na twarzy, pełni pasji mówią o kolejnym etapie studiów a później satysfakcjonującej pracy.

LO im. Jana Bażyńskiego

REKLAMA