Kultura

BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK W SIECI W PRZEDSZKOLU POD ZIELONYM PARASOLEM

REKLAMA

W lutym grupa trzylatków “Krasnale” z Przedszkola nr 6 “Pod Zielonym Parasolem” w Morągu aktywnie włączyła się w organizację zabaw i zajęć, które poświęcone były kształtowaniu kompetencji cyfrowych dzieci z uwzględnieniem zasad bezpiecznego korzystania z Internetu.

 Realizacja zagadnień oparta była w dużej części na projekcie Necio.pl, którego bohaterem jest przyjazny robocik.
Portal www.necio.pl prowadzony jest przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę we współpracy z Fundacją Orange w ramach programu Komisji Europejskiej Safer Internet.
 Podsumowując cykl zajęć pod hasłem “Zabawa w Internet” zorganizowano zajęcia z udziałem rodziców, podczas których odbyła się inscenizacja pt. “Mój przyjaciel Necio”. Dzieci dowiedziały się czym jest Internet i jak bezpiecznie z niego korzystać. Poprzez aktywne słuchanie bajki, nauki piosenki i zabaw ruchowych dzieci dowiedziały się, że internet to miejsce w którym przy wsparciu rodziców można się bezpiecznie bawić, uczyć i poznawać świat.
 
Na zakończenie zajęć każde dziecko wraz z rodzicem miało okazję zbudować własnego przyjaciela robota w oparciu o grę planszową “Wyturlaj robota”.
 
Małgorzata Małyj, Przedszkole nr 6 “Pod Zielonym Parasolem” w Morągu

REKLAMA