Kultura

BOGATA W IMPREZY JESIEŃ W AMFITEATRZE – OSTRE DZIANIE NA POCZĄTEK

REKLAMA

Koncerty m.in. Tabu, Pablopavo, Farben Lehre, Piotra Bukartyka, Baika, XIII Ostrock Underground Fest, 4 edycja Dub Night, impreza klubowa Techland – to wszystko w kolejnym cyklu imprez Jesień w Amfiteatrze w Ostródzie.

Ostre Dzianie na początek

Początek już w sobotę trzecią odsłoną projektu Ostre Dzianie. Projekt pod tytułem „Ostre Dzianie#3” obejmował m.in. organizację szeregu warsztatów artystycznych (m.in. gitara, multimedia, choreografia, produkcja dźwięku, dekoracja) zakończonych wspólnym koncertem z polskimi gwiazdami (m.in. Piotr Bukartyk). Kolejnej zmianie ulegnie przy okazji także wystrój amfiteatru.

Tydzień później zagoszczą w amfiteatrze klubowe rytmy. Techland – Muzyczna uczta mocniejszych brzmień elektroniki w sali kameralnej Ostródzkiego Amfiteatru. Zapraszamy wszelkich smakoszy gatunku Tech – House & Techno oraz wielbicieli szeroko pojętej elektroniki klubowej w kotle będą mieszać : Tosko, Shaqoo, KCG, ESSA.

Październik rozpocznie Baika

Z kolei 5-tego października będziemy mogli posłuchać zespołu Baika. Baika to skrót od Banach (Piotr Banach, ex Indios Bravos) i Kafi. Zaczynali jako duet w listopadzie 2015, a w roku 2018 dołączyli do nich: Marcin Żabiełowicz – gitarzysta zespołu Hey, i Jacek Mazurkiewicz – gitarzysta basowy współpracujący między innymi z zespołem Jacka Kleyffa Orkiestra Na Zdrowie.

Kolejny tydzień to Stacja Wolność Tour i koncert zespołów Farben Lehre oraz Raggabarabanda.

Pablopavo i ludziki opanują amfiteatr

W czwartek 17 października Pablopavo powraca do Ostródy w repertuarze z nowej płyty “MARGINAL”. To piąta płyta Pablopavo i Ludzików. Jest dyskotekowa, choć nie ma pewności czy istnieją odpowiednie dyskoteki, w których można by ją zagrać. Jeśli nie, słuchacze będą musieli sobie taką dyskotekę wyobrazić albo zbudować. Na płycie znajduje się 13 piosenek o różnym natężeniu disco, skomponowanych przez Ludziki, z tekstami Pablopavo (z dwoma wyjątkami).

Dwie ściany basu

Tydzień później w Sali Kameralnej Amfiteatru w Ostródzie staną dwie ściany basu. Z Pomorza przyjadą Pandadread Sound System, promotorzy kultury soundsystemowej na północy Polski, organizatorzy takich imprez jak Dub Club i Dub Mass w Trójmieście. Zagrają z nimi ostródzcy Roots Trippin oraz Infinity Sound System.

Kolejnymi jesiennymi imprezami będą: XIII już edycja Ostrock Underground Festu oraz koncert zespołu Tabu. Szczegóły wkrótce. A to jeszcze nie koniec jesiennych atrakcji

Jesień w amfiteatrze

21.09 – Ostre Dzianie #3 – m.in. Piotr Bukartyk, Iza&Latynoscy Brothers

28.09 – Techland – muzyka klubowa

05.10 – koncert zespołu Baika

12.10 – koncert Farben Lehre + Raggabarabanda

17.10 – koncert Pablopavo

26.10 – Dub Night vol. 4 – Pandadread Sound System + Roots Trippin Sound System

16.11 – XIII Ost Rock Underground Fest

30.11 – koncert zespołu Tabu

REKLAMA