Kultura

CZY FONTANNY W OSTRÓDZIE ZOSTANĄ URUCHOMIONE?

Wielu mieszkańców zastanawia się, dlaczego wciąż nie funkcjonują fontanny w Ostródzie. 

Tematem zainteresował się radny Wojciech Legucki, który zapytał, czy fontanny będą uruchomione podczas sezonu letniego, czy też są może jakieś zalecenia, by ich nie uruchamiać.Jak stwierdził, dziwnie to wygląda, gdy dużo starszych ludzi czy matek z dziećmi przychodzi, a fontanny są  jak wymarłe miejsca.

W odpowiedzi Zastępca Burmistrza Miasta Ostróda Agnieszka Majewska-Pawełko powiedziała, że wszyscy wiemy, jaka jest sytuacja w kraju i na świecie. Choć wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego na chwilę obecną nie zakazują funkcjonowania fontann w miastach, to rekomenduje się, aby unikać dużych skupisk ludzi.

Podjęta została decyzja, że na chwile obecną nasze fontanny nie zostaną uruchomione. Uruchomienie jednej czy też drugiej fontanny spowoduje, że będą dodatkowe skupiska mieszkańców w tym miejscu – powiedziała Agnieszka Majewska-Pawełko. – Uważam, ze jest to jak najbardziej zasadne. Jeżeli nic się nie zmieni w najbliższym czasie miasto jest gotowe. Mamy wybraną firmę, która będzie obsługiwała fontanny i zostaną one uruchomione. Wiemy, że mamy nowe zachorowania zarówno w Polsce jak i w naszym województwie, wiec czekamy na dalszy rozwój wypadków. Jeśli będzie możliwość uruchomienia tych fontann, będziemy to robić. Na chwile obecną nie ma takiej możliwości – zakończyła Zastępca Burmistrza.

Podobne decyzje podejmuje wiele innych samorządów, takich jak chociażby Elbląg czy Olsztyn.  Dlatego nie wiadomo, czy, a jeśli tak, to kiedy możemy spodziewać się, że miejskie fontanny znów zaczną tryskać wodą.

 

REKLAMA