Kultura

DNI EUROPEJSKO-EKONOMICZNE W EKONOMIKU

REKLAMA

W dniach 17-20 lutego po raz 14-sty obchodzone były Dni Europejsko- Ekonomiczne. Tegoroczne hasło przewodnie obchodów w Zespole Szkół Zawodowych im. S. Petőfi brzmiało: „Finanse UE”.

Podczas tego wydarzenia podjęto wiele inicjatyw mających na celu poszerzenie wiedzy na temat problemów gospodarczych i finansowych, z którymi boryka się UE.

W zmaganiach konkursowych o tematyce unijnej uczestniczyły klasy I PTEA, I GTSH, I GTEB, II TE, II THO, IV TEH, IV TS. Odbył się:

– Turniej Wiedzy o Unii Europejskiej – laureat Sebastian Radzimiński,

– „Strefa euro” – laureatki Karolina Bujalska i Angelika Mastalerczuk,

– „Ojcowie UE” laureatka Klaudia Miecznikowska,

– Konkurs na najlepszą mapę obiektów zrewitalizowanych w Ostródzie ze środków UE – wygrała klasa I GTEB.

Młodzież brała udział także w Teście Wiedzy Ekonomicznej – laureat Beniamin Krawczyk.

Ponadto odbyły się warsztaty gier planszowych „Gwiezdny express” oraz „DEBT BUSTERS”. W rozgrywkach gier planszowych bezkonkurencyjny okazał się Adrian Kołecki oraz Maciej Narwojsz. W ogólnej klasyfikacji zwyciężyła klasa I GTEB.

Uczniowie nie tylko rywalizowali ze sobą podczas konkursów. Byli uczestnikami spotkań, warsztatów:

– Klasa I PTEA brała udział w warsztatach w BNP PARIBAS w ramach projekty BAKCYL „Oszczędzanie przez inwestowanie”.

– Klasy II TE, II THO, IV TEH uczestniczyły w prelekcji Agnieszki Karłowicz ze Stowarzyszenia Inicjatyw Możliwych RzeczJasna na temat: „Co Ty wiesz o UE?”

– Klasy II TE i II TEH przystąpiły do Akademii Młodego Ekonomisty, której program jest realizowany przez wykładowców Wydziału Nauk Ekonomicznych UW-M w Olsztynie.

Uroczystość podsumowania Dni Europejsko- Ekonomicznych zaszczycił dr Kamil Kotliński z Wydziału Nauk Ekonomicznych UW-M w Olsztynie, który wygłosił wykład „Budżet w UE”.

Uczestnicy konkursów otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców ZSZ im. S. Petőfi i Komisję Europejską- przedstawicielstwo w Polsce,

Wydarzenie zostało przygotowane przez nauczycielki- Elżbietę Lipniewicz- Wątłą, Agnieszkę Maraszek, Martę Kurek, Beatę Wietek. Nad oprawą gastronomiczną czuwała Wiesława Bartnicka i Barbara Łabacka.

Tekst i foto: Elżbieta Lipniewicz- Wątła

REKLAMA