Kultura

Dni Morza w Ostródzie

REKLAMA

Dni Morza na Mazurach !!!! Dlaczego ? Dlatego, że Ostróda posiada bezpośrednie połączenie z morzem poprzez słynny Kanał Ostródzko-Elbląski.

Rozpoczęciu sezonu wakacyjnego w naszym mieście tradycyjnie towarzyszy największa impreza żeglarska – Ostródzkie Dni Morza. W tym roku odbędą się 29 czerwca już po raz XXVIII, tradycyjnie już na Jeziorze Drwęckim oraz przylegającym bulwarze, zwanym od bieżącego roku – Bulwarem Europejskim.

Dni Morza w Ostródzie mają swoją długą historię. Dawniej w dniu przesilenia wiosenno-letniego odczuwało się nad jeziorem Drwęckim nastrój szczególny. Przez cały dzień statki Żeglugi odbywały rejsy spacerowe. Mieszkańcy gromadzili się pod wieczór na brzegu jeziora przy kanale. Płonęły ogniska, również na starych barkach. W niebo wystrzeliwały rakiety. Pływały pięknie oświetlone statki w pełnej gali flagowej, zaś na pokładach grały orkiestry, ludzie bawili się na wodzie i na brzegach.

Organizatorzy Dni Morza postanowili nawiązać do tych chlubnych tradycji ogłosić konkurs na „Najładniej udekorowaną jednostkę pływającą i przebraną załogę” podczas „XVIII Ostródzkich Dni Morza”. Zachęcamy wszystkich posiadaczy jednostek pływających do udziału w konkursie (regulamin poniżej). Wręczenie nagród nastąpi podczas koncertu szantowego na molo w niedzielę dnia następnego ok. godz. 15.00.

Inną nowością tegorocznych Dni Morza będzie pokaz laserów bezpośrednio przed fajerwerkami.

XXVIII Ostródzkie Dni Morza rozpoczną się od godz. 10.00 regatami na Jez. Drwęckim. Od godziny 12:00 na nabrzeżu Jeziora Drwęckiego rozpocznie się piknik rodziny, w ramach którego rodzice z dziećmi będą mogli spędzić miło czas na grach, zabawach i konkursach. W godzinach wieczornych, na akwenie Jeziora Drwęckiego będzie można obserwować paradę jednostek pływających zakończoną pokazem laserów i sztucznych ogni oraz koncerty szantowe i rozrywkowe (wystąpią: Orkiestra Miejska, zespół Atlantyda oraz Orkiestra Samanta).

Po koncertach odbędzie się wspomniany wcześniej pokaz laserów oraz fajerwerków.

PROGRAM XXVIII OSTRDZKICH DNI MORZA:

Ostróda

Sobota 29 czerwca – Bulwar Europejski, Molo i Jez. Drwęckie

9.00 – Regaty Żeglarskie – przytań KŻ Morliny

12.00 – Piknik Rodzinny – nabrzeże Bulwaru Europejskiego

18.00 – koncerty na molo

– Orkiestra Miejska

– Atlantyda

– Orkiestra Samanta

22.40 – parada jachtów, pokaz laserów i fajerwerków

Niedziela 3 czerwca – molo

15.00 – koncert szantowy zespołu Akustik, wręczenie nagród w konkursie na „Najładniej udekorowaną jednostkę pływającą i przebraną załogę”

Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/330545187878343/

 

REGULAMIN KONKURSU

Konkurs na najładniej udekorowaną jednostkę pływającą i przebraną załogę” podczas „XVIII Ostródzkich Dni Morza”

29 czerwca 2019 r.

Zatoka Jez. Drwęckiego


REGULAMIN

CEL KONKURSU
Promocja walorów turystycznych Ostródy i okolic.
Promocja aktywnych form spędzania wolnego czasu.

ORGANIZATOR
Organizatorem konkursu jest Centrum Kultury w Ostródzie

PRZEBIEG KONKURSU

Konkurs odbędzie się w ramach Parady Jednostek Pływających podczas „XXVIII Ostródzkich Dni Morza” w dniu 29 czerwca 2019 roku w Ostródzie na Jez. Drwęckim. Rozpoczęcie parady nastąpi po rozpoczęciu koncertów na molo ok. godz. 18.00.


Oceny jednostek pływających i ich załóg dokona
komisja konkursowa powołana przez Dyrektora Centrum Kultury w Ostródzie. Ocenie podlega dekoracja jednostek pływających oraz przebranie załogi.

Kapitan/sternik załogi ponosi odpowiedzialność za bezpieczeństwo małoletnich członków załogi.

Uczestnicy zobowiązani są do samodzielnego dotarcia na miejsce konkursu. Organizator nie zapewnia jednostek pływających.

Wyniki oraz wręczenie nagród nastąpi ok. godz. 15.00 w dn. 30.06.19 r. na molo podczas koncertu szantowego zespołu Akustik.

KRYTERIA OCENY

Jednostki pływające i załogi będą oceniane pod względem pomysłowości i oryginalności.

NAGRODY

Laureaci otrzymają nagrody

I miejsce – 500 zł, II miejsce 400 zł, III miejsce 300 zł

Komisja ma prawo innego podziału puli nagród.

REKLAMA