Kultura

FESTIWAL DISCO POLO W OSTRÓDZIE – TRWAJĄ NEGOCJACJE, DECYZJI WCIĄŻ NIE MA

REKLAMA

Dziś odbyło się kolejne spotkanie w sprawie organizacji w tym roku w Ostródzie Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Tanecznej czyli popularnego Disco Polo. Na tę chwilę żadne wiążące decyzje nie zapadły – wciąż trwają negocjacje.

Robert Klatt, Dyrektor Artystyczny Festiwalu potwierdziła, że na chwilę obecna trwają rozmowy z Burmistrzem.

Bardzo nam zależy na tym, abyśmy się porozumieli i festiwal wrócił do Ostródy. Zawsze istniała nazwa “Festiwal Muzyki Tanecznej Ostróda”. Ostróda jest jedna, festiwal też jest jeden, ma swoją tradycję. Jeszcze raz powtórzę – bardzo nam zależy, aby ten festiwal był tutaj. Mam nadzieję, ze się dogadamy w tej kwestii z panem Burmistrzem

Burmistrz Zbigniew Michalak także chciałby, by festiwal odbył się w tym roku w naszym mieście. Jak powiedział:

Miejmy nadzieję, ze Festiwal odbędzie się w Ostródzie. Ja też chciałbym, żeby 25-lecie odbyło się w naszym mieście. Na tę chwilę trwają jeszcze negocjacje, dotyczące tego czy on się odbędzie i na jakich warunkach. Prosimy jeszcze o trochę czasu, za tydzień lub dwa będziemy mogli potwierdzić, czy tegoroczna edycja odbędzie się w Ostródzie czy też nie. Ja muszę dbać o budżet miasta, natomiast pan Robert musi dbać o budżet festiwalu. Chcąc zorganizować wspólnie festiwal musimy dojść do kompromisu, którego na tę chwilę jeszcze nie ma 

Głównym problemem negocjacyjnym, co nie jest dla nikogo tajemnicą, są pieniądze. Chodzi przede wszystkim o kwotę, jaką miasto miałoby dołożyć do organizacji. Pierwsza propozycja organizatorów to 500 tys. zł, z kolei na ostatniej sesji budżetowej radni zarezerwowali na ten cel ze środków na promocję miasta 250 tys. zł.

Jak twierdzi Robert Klatt, festiwal ma swoją renomę i trzeba spełnić pewnego rodzaju oczekiwania publiczności co do tego, kto wystąpi na festiwalu, w jakim otoczeniu, na jakiej scenie i w jakiej scenografii.

To jest bardzo ważna rzecz. Ja wierzę, że się porozumiemy i niedługo wspólnie z panem Burmistrzem przekażemy radosną informację – stwierdził R. Klatt

Burmistrz Zbigniew Michalak podsumował dzisiejsze spotkanie następująco:

Mamy Dni Ostródy, mamy Reggae Festiwal. Musimy wynegocjować pewne standardy terminowe i finansowe. Myślę, ze niedługo państwo się dowiecie, czy festiwal odbędzie się w Ostródzie czy nie. Mi ogromnie zależy na różnego rodzaju festiwalach, by nasze miasto było cały czas promowane, także w ogólnopolskich mediach. Teraz wszystko zależy od przebiegu negocjacji.

Na ostateczną decyzję co do przyszłości Disco Polo w Ostródzie i wynik negocjacji będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Za około 2 tygodnie planowane jest kolejne spotkanie.

REKLAMA