Kultura

JUŻ WKRÓTCE KARTA OSTRÓDZKA BĘDZIE DOSTĘPNA DLA MIESZKAŃCÓW

REKLAMA

Ostródzka karta powinna być dostępna jeszcze w lutym. Taki plan mają władze miasta. Dostępne będą trzy rodzaje kart – ogólna, dla dzieci o raz dla młodzieży.

Karta Ostródzka będzie upoważniała każdego jej posiadacza do różnego rodzaju zniżek. Między innymi na miejskie imprezy, do wybranych restauracji, wizyty w muzeum czy wejściu na basen.

Do wyboru będą trzy rodzaje kart. Będą się różniły tylko wyglądem. Inne obrazki będą się znajdowały na kartach dla dorosłych, dzieci i młodzieży.

Jak mówi Naczelnik Wydziału Monitorowania, Planowania Strategicznego i Rozwoju Urzędu Miasta w Ostródzie:

Dlaczego aż trzy, a nie dla wszystkich taka sama? Zależy nam, by mieszkańcy Ostródy czuli, że patrzymy na nich, jak na grupy i osoby o różnych potrzebach. Staramy się te potrzeby rozpoznawać i odpowiadać na nie. Dlatego najmłodsi będą mogli wybrać kartę z rycerzem, a młodzież z grafiką a’la graffiti.

Nieznany jest jeszcze ostateczny wygląd trzech wariantów karty – trwają ostatnie korekty graficzne, jednak wiemy, że wzięto pod uwagę głosowanie, w którym mieszkańcy wybierali karty najbardziej się im podobające.

Żeby kartę otrzymać, trzeba będzie się udać do urzędu miasta w Ostródzie i pokazać pierwszą stronę PIT-u albo zaświadczenie z urzędu skarbowego, że płacone podatki zostają w Ostródzie.

Karta ma być dostępna jeszcze w lutym. Przygotowane jest już zapytanie ofertowe na druk i hologramy, które wkrótce ukaże się na miejskiej stronie. Karta Ostródzka będzie imienna i bezpłatna.

migi

REKLAMA