Kultura

OSTRÓDZKA INFORMACJA TURYSTYCZNA W ODNOWIONEJ SIEDZIBIE SZYKUJE SIĘ DO SEZONU

REKLAMA

Przepraszam, czy obwodnica Poznania już otwarta? Przepraszam, gdzie w Ostródzie można kupić broń? Takie pytania słyszą ostródzcy pracownicy Informacji Turystycznej.

Nowy sezon, stara, ale odnowiona w środku siedziba – ostródzka Informacja Turystyczna działa i przygotowuje się do nowego sezonu. Obowiązków wiele, ale…  jakoś dają sobie radę.

– Trochę odnowiliśmy swoją siedzibę, żeby nasi klienci mieli jak najwyższy komfort współpracy z nami – mówi Marlena Rogowska, dyrektor ostródzkiej Informacji Turystycznej. – Tak na pełnych obrotach zaczynamy pracować od końca kwietnia. Na razie przygotowujemy się do sezonu letniego. Zbieramy oferty z regionu. Chcemy w jak najlepszy sposób zareklamować naszych partnerów.

Ostródzka Informacja Turystyczna obsługuje nie tylko Powiat Ostródzki. W ofercie, którą proponuje turystom, są jeszcze ościenne powiaty a nawet województwa. Budżet tej organizacji składa się wyłącznie ze składek podmiotów, które chcą się wypromować. Budżet jest niewielki a potrzeby spore.

Corocznie ostródzką siedzibę informacji turystycznej odwiedza kilkadziesiąt tysięcy osób. Są to zarówno osoby korzystające z walorów naszego regionu, jak i te, które przyjechały tylko na chwilę. Wszyscy pytają i chcą odpowiedzi. Wiedza to potęga, ale niestety, w obecnych czasach kosztowna.

migi

REKLAMA