Kultura

OSTRÓDZKIE STOWARZYSZENIE MIŁOŚNIKÓW GIER “GRYWAM” MA JUŻ ROK!

REKLAMA

Na naszych portalu często pojawia się Ostródzkie Stowarzyszenie Miłośników Gier GryWAM. W dzisiejszym wydaniu Naszego Głosu przedstawiamy roczne podsumowanie jego działalności.

Wszystko zaczęło się 12 lutego 2019 roku

12 lutego mija pierwsza rocznica oficjalnego powstania Stowarzyszenia. Założyli je: Szymon Szypczyński, Michał Szaciłowski, Tomasz Dziliński, Ilona Suszczyńska, Bartek Żołnowski, Marzena Sobczak i Anna Siniakiewicz. Funkcję prezesa pełni inicjator – założyciel Szymon Szypczyński. Wszystkie te osoby połączyła wspólna pasja do gier planszowych i cel. Jest nim zrzeszenie pod wspólnym szyldem entuzjastów planszówek z Ostródy i okolic, a nawet z całej Polski oraz promowanie spędzania czasu z grami planszowymi.

W tej chwili stowarzyszenie liczy 18 oficjalnych członków. Związana jest z nim jednak też dużo liczniejsza grupa osób wspierających je, przyjaciół i sympatyków oraz osób regularnie przychodzących na piątkowe, wspólne spotkania przy grach planszowych. W ramach stowarzyszenia działa także grupa Młodych Wilków skupiająca młodzież pasjonującą się w graniu w planszówki.

Noce z Grami Bez Prądu w Centrum Użyteczności Publicznej w Ostródzie

Raz w miesiącu w Centrum Użyteczności Publicznej w Ostródzie członkowie stowarzyszenia organizują „Noc z grami bez prądu” czyli planszówkogranie dla wszystkich chętnych. Takich wydarzeń było już w sumie 13. Systematycznie przychodzi na nie ok. 50-60 osób. Spotkania te są okazją do spędzenie wolnego czasu i alternatywą dla telewizji, gier komputerowych czy internetu. Nieważny jest wiek, wykonywany zawód czy inne rzeczy. Liczy się chęć wspólnego spędzenia czasu przy grach planszowych. A jest z czego wybierać, ponieważ na każdym takim spotkaniu pojawia się ok. 100 planszówek do wyboru. Jeśli ktoś nie zna zasad danej gry, a ma chęć w nią zagrać, członkowie stowarzyszenia chętnie pomogą i wszystko wytłumaczą. Podczas spotkań często organizowane są także turnieje w konkretną grę, w których poza dobra zabawą można wygrać atrakcyjne nagrody.

Turniej w Mölkky i inne wydarzenia

Poza comiesięcznymi spotkaniami ostródzkie stowarzyszenie może pochwalić się także uczestnictwem w wielu imprezach organizowanych na terenie Powiatu Ostródzkiego, a nawet poza nim. Członkowie stowarzyszenia zorganizowali m. in. turniej w plenerową grę Mölkky podczas Dni Ostródy (lipiec 2019), we wrześniu minionego roku rozkręcali Powszechny Optymizm na Bulwarze w Ostródzie, grali z dziećmi w planszówki w Szkole Podstawowej w Durągu (Gmina Ostróda, październik 2019) i w Szkole Podstawowej w Jurkach (gmina Morąg, styczeń 2020), uczestniczyli w Rodzinnych Feriach w Amfiteatrze podczas Przebudzenia Mocy w Ostródzie (styczeń 2020) czy promowali planszówki w ODK Jedność w Ostródzie (styczeń 2020). Odwiedzili również miejscowość Dajny (Powiat Iławski, lipiec 2019), gdzie organizowali rodzinne planszogranie w świetlicy wiejskiej.

Stowarzyszenie GryWAM otrzymało także nominację do “Złotych żarówek 2019” dla najaktywniejszych osób i organizacji w naszym powiecie. Były także spotkania w CUP-ie w Ostródzie na których uczono się malować figurki do gier.

Jak mówi Ania – członkini stowarzyszenia:

Założyliśmy stowarzyszenie, żeby mieć z kim grać, a okazało się że zyskałam duże grono dobrych znajomych, z którymi można fajnie spędzić czas. Mogę się rozwijać intelektualnie i zdobywać nowe doświadczenia. Mam też dostęp do wielu gier, których sama pewnie bym nie kupiła.

W piątek 13 marca kolejna Noc z Grami Bez Prądu

Już teraz zapraszamy na kolejną „Noc z grami bez prądu” organizowaną przez GryWAM w piątek 13 marca. Szczegóły już wkrótce.

Informacje o kolejnych wydarzeniach organizowanych przez GryWAM znajdziecie na Fanpagu Stowarzyszenia na Facebook’u oraz na stronach patronów medialnych czyli naszych łamach – gazeta, strona internetowa i fanpage Nasz Głos Ostróda oraz na portalu Ostróda Flesz.

matma

REKLAMA