Kultura

WYSTARTOWAŁA SPRZEDAŻ KARNETÓW NA OSTRÓDA REGGAE FESTIVAL 2020 – ZNAMY TRZY ZAGRANICZNE GWIAZDY

REKLAMA

20 edycja Ostróda Reggae Festival odbędzie się w dniach  9-12.07.2020. Patrząc na pierwszą trójkę ogłoszonych gwiazd obchody jubileuszu zapowiadają się się imponująco.

Jamajski projekt Inna De Yard oraz legenda reggae Max Romeo z córką Xana to piękne przykłady połączenia pokoleń. Przez 20 lat Ostróda wychowała generację fanów pozytywnych wibracji. Sprzedaż karnetów na imprezę wystartowała, a o szczegółach możecie poczytać tutaj.

INNA DE YARD (Jamajka) To serce Jamajki, jak w tytule słynnego już filmu. Najlepszy kolektyw wokalistów i muzyków łączy pokolenia i pokazuje prawdziwe złoto wyspy – jej muzykę.

MAX ROMEO & XANA ROMEO (Jamajka) – Powrót legendarnego mistrza wraz z utalentowaną córką – reggae to kontynuacja i przekazywanie wibracji.

Jego kariera muzyczna rozpoczęła się w 1966 roku od trio wokalnego The Emotions. 2 lata później postanowił rozpocząć karierę solową i do tej pory wydał dziesiątki albumów. Album „War Ina Babylon”, nagrany z Lee Scratch Perry i the Upsetters w Black Ark Studio w 1976 roku, jest uważany za jego największe osiągnięcie i arcydzieło reggae.

JAMARAM meets JAHCOUSTIX (Niemcy) – Wyjątkowe spotkanie dwóch tuzów niemieckiego reggae na wspólnym koncercie.

Jamaram powstali w 2000 roku w Monachium. Ich muzyka to niezwykła mieszanka reggae, ska, dub, funk, soul, latin, swing, pop oraz rocka. Ten tygiel dodatkowo potęgują teksty po angielsku, hiszpańsku i francusku. 11 albumów na koncie i około 2000 koncertów w ponad 20 krajach to bardzo duży dorobek. Ich historia jednak to również występy na dworcach czy w poprawczakach. Prowadzili warsztaty w Ugandzie i zorganizowali akcję zbierania funduszy na szkołę dla tamtejszych sierot – dziecięcych ofiar AIDS. To muzyka adresowana do zwolenników dobrze wpadających w ucho multistylowych i multikulturowych piosenek. Od wielu lat nad ich brzmieniem czuwa czołowy europejski producent reggae Umberto Echo.

 

REKLAMA