Kultura

W MIŁOMŁYNIE I MIŁAKOWIE PAMIĘTANO O 100. ROCZNICY URODZIN JANA PAWŁA II

REKLAMA

Dla uczczenia rocznicy setnych urodzin Jana Pawła II – w miejscu upamiętnienia Jego wizyt na miłomłyńskiej ziemi – Burmistrz Miasta i Gminy Miłomłyn Stanisław Siwkowski wraz z Proboszczem Parafii Św. Bartłomieja w Miłomłynie ks. Marianem Żbikowskim złożyli w imieniu Mieszkańców wiązanki i znicze.

Przy śluzie w Miłomłynie znajdują się kamienny obelisk oraz „Dąb Papieski”  upamiętniające spływ kajakowy z 1959 roku z udziałem Karola Wojtyły  a także cały pontyfikat Jana Pawła II. Dąb posiada certyfikat pamięci Ojca Świętego Jana Pawła II. Pamiątkową tablicę w lipcu 2000 roku poświęcił biskup elbląski Andrzej Śliwiński.

Także burmistrz Miłakowa Krzysztof Szulborski złożył symboliczne kwiaty pod pomnikiem Jana Pawła II – patrona miłakowskiego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego.

Mimo, iż od śmierci Jana Pawła II w tym roku minęło już 15 lat, wszystkim nam bardzo go brakuje. Papież odcisnął swój ślad nie tylko na historii świata, Kościoła i Polski – zmienił życie wielu z nas, dając nadzieję oraz siłę do pokonania rozmaitych trudności, a także motywując do czynienia dobra i pomocy bliźnim.

Źródło: Gmina Miłakowo, UMiG Miłomłyn

REKLAMA