Kultura

WOLONTARIUSZE Z INTERNATU PODSUMOWALI PROJEKT “AKTYWNI SENIORZY W OSTRÓDZIE”

REKLAMA

Wolontariusze z Klubu Ośmiu Młodzieżowego Wolontariatu z Internatu ZSZ im. S. Petőfi przez 9 miesięcy brali udział w projekcie „Aktywni Seniorzy w Ostródzie” prowadzonego przez Fundację Aktywności na Mazurach w Miłomłynie. Nadszedł czas ukończenia projektu i uroczystego podsumowania, które odbyło się 16 grudnia w Hotelu Willa Port.

Głównym celem projektu była poprawa jakości życia osób starszych poprzez zwiększenie aktywności społecznej i integrację wewnątrz i międzypokoleniową.

Wolontariusze wspólnie z seniorami brali udział w bardzo ciekawych działaniach. Były to: zajęcia ruchowe (gimnastyka, nordic walking, basen), warsztaty komunikacji i autoprezentacji, warsztaty korzystania z nowych technologii, szkoła stylu, wycieczka do Gdańska i Sobieszewa, wycieczka i warsztaty artystyczne w Aniołowie, wycieczki to teatru, zbiórki darów dla potrzebujących.

Podczas spotkania podsumowującego omówione zostały wszystkie zrealizowane działania oraz osiągnięte rezultaty, a także zostały wręczone certyfikaty dla wszystkich uczestników. Koordynatorką działań wolontariuszy podczas trwania całego projektu była wychowawczyni internatu – Alicja Sposób, a działania Fundacji koordynowała Prezes – Róża Krześniak.

Wolontariusze z Internatu bardzo zżyli się z seniorami podczas wspólnie spędzonego czasu i cenią sobie możliwość obcowania ze starszymi i doświadczonymi ludźmi, jednocześnie czerpiąc dużą satysfakcje z możliwości wspierania ich swoim młodzieńczym zapałem, wiedzą i zabawą.

Tekst: A. Kołodziejska, Foto: A. Sposób, P. Jaszkiewicz

REKLAMA