Kultura

ZNOWU WSPÓLNIE PRZYWITAMY NOWY ROK – POCZĄTEK OSTRÓDZKIEGO SYLWESTRA O 23:00

REKLAMA

Punktualnie o północy 31 grudnia przywitamy Nowy – 2020 rok. Ostródzianie po kilku latach przerwy będą mogli znowu wspólnie świętować zmianę daty w kalendarzu. Plenerowa impreza odbędzie się na placu przy hali MOS na ulicy Piłsudskiego.

Wspólne witanie Nowego Roku przez ostródzian to jeden z wyborczych pomysłów obecnego burmistrza Zbigniewa Michalaka. To była kiedyś miejska tradycja, ale zaniechana przez poprzednich włodarzy. Od tego roku ma to być znowu jeden z elementów integracji lokalnej społeczności.

Powitanie Nowego Roku odbędzie się na placu przy hali MOS. Początek imprezy o godzinie 23. Ze sceny popłynie muzyka serwowana przez DJ Kostia, o północy wspólny toast i lampka szampana oraz życzenia noworoczne od burmistrza.

Będzie pokaz sztucznych ogni i mnóstwo konkursów z atrakcyjnymi nagrodami. Wszystko ma się zakończyć około godziny 1 w nocy już w 2020 roku. Władze miasta mają też gorącą prośbę do osób, które wybierają się na to wyjątkowe spotkanie.

Obejrzyjmy razem jeden, wspólny, ostródzki pokaz fajerwerków. Miejsca wystarczy dla wszystkich. Nie kupujmy sztucznych ogni, nie przynośmy ich ze sobą, nie strzelajmy sami – nie ma takiej potrzeby. Miasto zapewni wszystkim piękne show”

migi

REKLAMA