Samorząd

„LIGA NIEZWYKŁYCH UMYSŁÓW” – SZKOLENIE DLA NAUCZYCIELI W URZĘDZIE MIEJSKIM W OSTRÓDZIE

Platforma edukacyjna o nazwie „Liga Niezwykłych Umysłów” jest aplikacją do nauki programowania. Zawiera kursy języków programowania, liczne ćwiczenia, a także mechanizmy do automatycznej oceny rozwiązań i udzielania odpowiedzi przez użytkowników.

REKLAMA

Właśnie z tej tematyki, w miniony piątek w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Ostródzie, odbyło się szkolenie dla nauczycieli z SP nr 1 oraz SP nr 5 dotyczące dostępu do internetowej platformy edukacyjnej „Liga Niezwykłych Umysłów” dla łącznie sześćdziesięciu uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 5 w Ostródzie.

Platforma edukacyjna stanowi innowacyjną formę nauki, umożliwiającą rozwijanie wśród uczniów zainteresowań z zakresu nowoczesnych technologii, które zostaną wsparte finansowo przez Gminę Miejską Ostróda jako organu prowadzącego te szkoły podstawowe.
Zakup oferowanej usługi przez samorząd miejski ma na celu – w nowoczesny sposób – możliwość rozwijania wśród uczniów zainteresowań z zakresu nowoczesnych technologii (IT), w tym języków programowania: C++, SQL, Java, Python.

źródło i zdjęcia: Gmina Ostróda