Ludzie

4 NOWE PRZYPADKI KORONAWIRUSA W WOJEWÓDZTWIE, PACJENCI LECZENI W OSTRÓDZIE

Do 16 wzrosła liczba osób zakażonych koronawirusem w naszym województwie. Dziś rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 12 nowych przypadkach zakażenia, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów. 4 nowe przypadki to osoby z województwa warmińsko-mazurskiego.

To 3 kobiety i jeden mężczyzna. Jeden z nowych przypadków z potwierdzonym wynikiem badania na obecność koronawirusa  to kobieta w sile wieku –  już przebywa w ostródzkim szpitalu. Trzy pozostałe osoby  – młoda kobieta, starsza kobieta i mężczyzna w sile wieku zostaną przebywają aktualnie w kwarantannie domowej i zostaną do ostródzkiego szpitala przetransportowane dziś.

W sumie liczba zakażeń w naszym regionie doszła do 16 osób – 7 kobiet i 9 mężczyzn.

Wczoraj mieliśmy jeden przypadek na Warmii i Mazurach, jednak pacjent czuje się na tyle dobrze, że nie było konieczności hospitalizacji i przebywa w kwarantannie domowej.

Obecnie z 16 przypadków w naszym województwie 12 osób hospitalizowanych jest/będzie w ostródzkim szpitalu.

Trzech pacjentów, którzy zarazili się kilka dni temu w jednostce wojskowej w Elblągu przebywa w szpitalu Marynarki Wojennej w Gdyni.

Jak pisze dziś rano Ministerstwo Zdrowia: Mamy 12 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 5 osób z woj. małopolskiego, 4 osób z woj. warmińsko-mazurskiego i po 1 osobie z woj. wielkopolskiego, śląskiego i świętokrzyskiego.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce to 367 osób, z tego 5 osób zmarło.

REKLAMA