Ludzie

DO 20 WZROSŁA LICZBA OSÓB ZARAŻONYCH KORONAWIRUSEM NA WARMII I MAZURACH

Do 20 osób wzrosła liczba osób zakażonych koronawirusem w naszym województwie. Dziś rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 14 przypadkach zakażenia, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów. 3 nowe przypadki to osoby z województwa warmińsko-mazurskiego.

Kolejne 3 przypadki to

Starszy mężczyzna, który wrócił z Włoch – jest w stanie średnim, przebywa w szpitalu; mężczyzna w sile wieku  oraz chłopiec – oboje wrócili z Anglii. Ich stan jest dobry – na razie nie ma potrzeby ich hospitalizacji – przebywa na kwarantannie domowej.

Także wczoraj wieczorem przybył jeden przypadek mężczyzny w sile wieku, który jednak nie wykazuje na razie objawów i nie było potrzeby jego hospitalizacji – pozostaje w kwarantannie domowej.

W sumie liczba zakażeń w naszym regionie doszła do 20 osób. Większość zakażonych przebywa w ostródzkim szpitalu.

Trzech pacjentów, którzy zarazili się kilka dni temu w jednostce wojskowej w Elblągu przebywa w szpitalu Marynarki Wojennej w Gdyni.

Dziś rano, po 14 nowych przypadkach: 4 osób z woj. wielkopolskiego, 3 osób z woj. śląskiego, 3 z woj. warmińsko-mazurskiego i po 1 osobie z woj. pomorskiego, lubelskiego, zachodniopomorskiego i kujawsko-pomorskiego. W sumie w Polsce zaraziło się 439 osób, z tego 5 zmarło.

Wczoraj Ministerstwo informowało o zgonie kolejnej 6-tej osoby, jednak w późniejszych komunikatach stwierdzono, że bezpośrednią przyczyną zgonu 27-letniej kobiety, która zaraziła się koronawirusem odo swojej matki, była sepsa – dlatego przestano ten przypadek wliczać do zgonów z powodu koronawirusa, Kobieta 2 tygodnie temu urodziła dziecko.

REKLAMA