Ludzie

250 TYS. ZŁ DLA OSTRÓDZKIEGO SZPITALA OD FIRM ANIMEX FOODS I AGRI PLUS!

REKLAMA

Animex Foods oraz Agri Plus wspólnie pomagają w walce z wirusem SARS-CoV-2. Obie firmy przekażą łącznie 1,5 mln złotych i planują kolejne działania, z tego 250 złotych zostało przeznaczone dla ostródzkiego szpitala. A, jak zapowiadają firmy, to jeszcze nie koniec.

Jak poinformował nas rzecznik prasowy Animexu Łukasz Dominiak, dotacja zostanie skoncentrowana i przekazana dla szpitala jednoimiennego (zakaźnego) w Ostródzie

Kwota, którą otrzyma w najbliższych dniach ostródzki szpital to 250 tys. zł. Umowa na przekazanie środków została już ze szpitalem podpisana,  kwota ta wpłynie na konto ostródzkiej placówki na początku tygodnia (poniedziałek, wtorek). Do decyzji dyrekcji będzie zależało to, na co zostanie przeznaczone dofinansowanie w kontekście walki z wirusem SARS-CoV-2.

Jak możemy przeczytać na stronie firmy:

Animex Foods oraz Agri Plus, solidaryzując się z potrzebującymi, wsparły finansowo ogólnopolską walkę z koronawirusem. 1,5 mln złotych zostanie skierowane do szpitali zlokalizowanych w regionach działalności obu firm. Dotacje dla placówek są pierwszym z elementów pomocy w czasie zagrożenia epidemicznego.
Środki przekazane szpitalom przeznaczone będą na zapewnienie niezbędnego sprzętu personelowimedycznemu zmagającemu się z wirusem SARS-CoV-2.

– Jesteśmy dumni, że możemy włączyć się w ogólnokrajową pomoc tym, którzy stoją na pierwszej linii walki z epidemią. Naszym obowiązkiem wobec lokalnych społeczności jest wsparcie szpitali znajdujących w pobliżu zakładów należących do spółki – mówi Prezes Animex Foods, Jacek Dziełak.

Dotacje finansowe są pierwszym z elementów wsparcia udzielanego przez Animex Foods i Agri Plus. W kolejnym etapie obie firmy rozpoczną przekazywanie środków zabezpieczających, tj. maseczek, gogli oraz rękawiczek jednorazowych. Ekwipunek trafi do personelu medycznego oraz pacjentów zmagających się z koronawirusem.

– Nasza siła tkwi w ludziach, z którymi na co dzień współpracujemy. Realizując strategię odpowiedzialnych firm nie możemy pozostawać obojętni na wysiłek, który każdego dnia podejmują pracownicy szpitali w trosce o dobro pacjentów – podkreśla Dyrektor Zarządzająca Agri Plus, Monika Ejchart.

Dotacje finansowe oraz przekazywanie niezbędnego wyposażenia są elementem szeroko zakrojonej strategii pomocy lokalnym społecznościom, prowadzonej przez Animex Foods i Agri Plus. Ponadto firmy pozostają w stałym kontakcie z bankami żywności, których celem jest wsparcie osób objętych kwarantanną, głównie seniorów.

REKLAMA