Ludzie

ANTHONY B WYSTĄPI PODCZAS OSTRÓDA REGGAE FESTIVAL 2020!

Owinięty bogatą w kolory afrykańską szatą, z nieodłączną laską w ręku i dreadami majestatycznie owiniętymi wokół głowy, jest ucieleśnieniem duchowej strony muzyki reggae. To jego – między innymi – zobaczymy podczas najgłośniejszej, lipcowej imprezy w Ostródzie.

Naprawdę nazywa się Keith Blair i jest członkiem ruchu Rastafari, będąc związany z jego odnogą Bobo Ashanti. „Bobo dreadzi”, bo tak się o nich mówi, rozpoznawalni są dzięki długim szatom i turbanom. Mocna afrocentryczna duma i przekaz Rastafari mają odbicie w jego piosenkach.

Muzyczna podróż Anthony’ego B rozpoczęła się w kościele w Clark’s Town, Trelawney. W tej rolniczej części Jamajki zanurzony był w mistycznych śpiewach Kościoła Odrodzeniowego i Adwentystów Dnia Siódmego, gdzie doskonalił swój głos. W tamtym czasie inspirował się muzyką Otisa Reddinga i Petera Tosha.

W 1992 opuścił rodzinne strony i wyruszył do Kingston, by odcisnąć swój znak na muzyce reggae. Odrzucił popularne wtedy piosenki o broni i dziewczynach, pozostając wiernym tekstom świadomym i zaangażowanym. Rozpoczął współpracę z wokalistą Little Devonem, który przedstawił go szefowi Star Trail Records, wydawcy Garnetta Silka i Evertona Blendera. Współpraca ta zaowocowała wieloma hitowymi nagraniami jak “Repentance time”, “Fire Pon Rome”, “One Thing”, “A De Man”, “Rumour” czy “Raid the Barn”. Póżniej przyszły dobrze przyjętę albumy “Real Revolutionary”, “Universal Struggle”, “7 Seals”, “Black Star” i “Untouchable”. Anthony B założył w 2002 własną wytwórnię Bom Fire Records. Samodzielnie wyprodukował trze albumy – “Street Knowledge”, “That’s Life” i “Life Over Death”. Dodatkowo wypuścił dwa albumy we współpracy z Sizzlą – “Too Strong” i “Three Wise Men”, przy drugim do współpracy zaproszony został Luciano. W 2013 roku wydał „Tribute to Legends”, album zawierający covery utworów takich artystów jak Bob Marley, The Maytals, John Lennon, Ray Charles, Elvis Presley i Ini Kamoze. W 2016 roku ukazał się kolejny album „Tears of Luv”. W ten sposób obchodził 20 lat swojej działalności w branży muzycznej. Na płycie pojawili się Richie Spice, D. Wisdom, Sizzla, Capleton, Jah Clarity i Kandia Kora. Anthony B nadal współpracuje z różnymi producentami z całego świata i wydaje nowe single.
Koncertuje intensywnie w Europie, Ameryce Południowej, Ameryce Północnej, Australii, Azji i Afryce, grając na wszystkich najważniejszych festiwalach. Regularny gość w Polsce, powraca do Ostródy po 8 latach.

Ostróda Reggae Festival, Red Stage, 11. lipca!

Linki:

http://www.anthonybmusic.net/
https://www.facebook.com/originalfireman

video:

King In My Castle
https://youtu.be/FwrNPArZcxs
Rub A Dub Party
https://youtu.be/DSG5rncQDmw
My Yes & My No
https://youtu.be/ho3NswttRxk
Mr. Heartless
https://youtu.be/Udqex7uKx78
Dubbing Tonight
https://youtu.be/SNrAcbmYMTM
Naah Buy Nuh Friend
https://youtu.be/OGqIRr85jWg
Time to Have Fun
https://youtu.be/VxYOknJFihY
live Rototom, Main Stage 2019
https://youtu.be/dud-j2vmP94

Bilety wciąż są do nabycia, a wszelkie informacje na ich temat znajdziecie tutaj.

REKLAMA