Ludzie

„BEZPIECZNA KOBIETA W GMINIE OSTRÓDA”- ZAJĘCIA Z SAMOOBRONY DLA KOBIET

W Zespole Szkół im. Mikołaja Kopernika w Samborowie odbyły się zajęcia z samoobrony dla kobiet pn. „Bezpieczna Kobieta w Gminie Ostróda”. Wydarzenie swoim patronatem objął Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas. Organizatorami przedsięwzięcia był Policyjny Klub Sportowy „MAZURY” oraz Komenda Powiatowa Policji w Ostródzie.

W poniedziałek na hali sportowej Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Samborowie odbyły się zajęcia z samoobrony dla kobiet pn. „Bezpieczna Kobieta w Gminie Ostróda”. Celem warsztatów było podniesienie poczucia bezpieczeństwa mieszkanek naszej gminy oraz nauka podstawowych chwytów obezwładniających. Organizatorami przedsięwzięcia był Policyjny Klub Sportowy „MAZURY” oraz Komenda Powiatowa Policji w Ostródzie. Patronat nad wydarzeniem objął Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas.

Zajęcia rozpoczęły się od części teoretycznej. Najciekawsze były jednak zajęcia praktyczne przeprowadzone przez policyjnych instruktorów taktyk i technik policyjnych interwencji.

Funkcjonariusze zaprezentowali szereg praktycznych metod samoobrony oraz sposobów zachowania się w sytuacjach trudnych. Panie miały okazję nauczyć się podstawowych chwytów obezwładniających. Uczestniczki nauczyły się nie tylko szybko reagować ale również prawidłowo oceniać zagrożenie i bronić się adekwatnie do ataku.

źródło i zdjęcia: KPP Ostróda

REKLAMA