Ludzie

CAŁY OSTRÓDZKI SZPITAL PRZEKSZTAŁCONY W ODDZIAŁ ZAKAŹNY – TRWA EWAKUACJA PACJENTÓW

REKLAMA

Ostródzki szpital pustoszeje. Trwa przenoszenie (ewakuacja, delokalizacja), pacjentów do szpitali ościennych. Wszystko w związku z przekształceniem całej ostródzkiej placówki w oddział zakaźny. To wynik zarządzenia wojewody i obawy przed epidemią koronawirusem.

Od wczoraj trwa przewożenie pacjentów z ostródzkiego szpitala do innych placówek w regionie. W czwartek szpital przy ulicy Jagiełły opuściło w karetkach ponad 50 osób. Dziś kolejne transporty wyruszą w podróż po szpitalach. To decyzja, którą podjął wojewoda Warmińsko-Mazurski w związku z przekształceniem Ostródy w miejsce ewentualnego przyjmowania osób zarażonych koronawirusem SARS-Cov-2.

– W środę zapadła decyzja, że poza naszym oddziałem, cały szpital zostanie przekształcony w oddział zakaźny – mówi ordynator oddziału zakaźnego dr n. med. Piotr Kocbach.– Musimy przygotować bazę na ewentualna eskalację wirusa. Wszyscy pacjenci zostaną albo wypisani do domów – o ile pozwala na to ich stan zdrowia, albo przewiezieni do innych placówek w regionie.

Ostródzki szpital przez kilka tygodni nie będzie też przyjmował pacjentów, którzy mają inne dolegliwości niż podejrzenie o zarażenie wirusowe. Oznacza to, że na przykład kobiety mające termin porodu na pierwsze dni marca, muszą sobie szukać innego miejsca do narodzin dziecka.

Nie wiadomo ile czasu potrwa ta sytuacja. Nieoficjalnie mówi się o kilku tygodniach, ale to tylko przypuszczenia.

W związku z sytuacja komunikat wydał Starosta Ostródzki

Decyzją Nr 1/2020 Wojewoda Warmińsko-Mazurski zdecydował o niekierowaniu do Szpitala w Ostródzie S.A. pacjentów. W związku z powyższym pacjenci proszeni są o kierowanie się do szpitali: w Olsztynie, Iławie, Morągu lub Elblągu. W Ostródzkim Szpitalu zawieszone zostały także przyjęcia planowe pacjentów.

Na chwilę obecną ambulatorium będzie świadczyło swoje usługi ale w ograniczonym zakresie.

migi

REKLAMA