Ludzie

UCZNIOWIE OSTRÓDZKICH SZKÓŁ POJADĄ KOMUNIKACJĄ MIEJSKĄ ZA DARMO!

Na wczorajszej sesji ostródzkiej Rady Miejskiej przegłosowano uchwałę dotycząca darmowych przejazdów komunikacją miejską dla uczniów szkół podstawowych i średnich.

Każdy uczeń będzie mógł za darmo jeździć komunikacją miejską. To inicjatywa grupy radnych.

Jak powiedział nam kilka tygodni temu po rozpoczęciu prac nad projektem uchwały  Waldemar Graczyk:

– Chcę na najbliższej sesji poddać pod głosowanie zmianę dotychczasowej uchwały dotyczącej osób uprawnionych do korzystania z darmowej komunikacji miejskiej – mówił radny miejski Waldemar Graczyk – Chcę żeby było dopisane, że z darmowej komunikacji będą mogli korzystać uczniowie ostródzkich szkół. Przygotowuję projekt, który będzie omawiany na komisji, a później ewentualnie głosowany na sesji.

Z darmowej komunikacji będą mogli korzystać uczniowie szkół podstawowych i  ponadpodstawowych, bez względu na to czy mieszkają w Ostródzie czy poza terenem miasta. 

Objęci bezpłatnym transportem  miejskim będą także dzieci i młodzież uczęszczającą do szkół specjalnych oraz ich opiekunów. W zmianach uchwały ustalono jeszcze zwolnienie z opłat dla wszystkich dzieci w wieku do ukończenia 7. roku życia

Weryfikacja ucznia ma polegać na podstawie aktualnej legitymacji szkolnej lub zaświadczeniu z placówki oświatowo-wychowawczej. Zarządca komunikacji miejskiej czyli Żegluga Ostródzka Elbląska nie będzie miała z tego tytułu żadnych strat, bo i tak dostaje pieniądze za przewozy z kasy miejskiej i gminnej.

Szacunkowy koszt takiego rozwiązania (darmowe przejazdy uczniów) wynosi około 200 tysięcy złotych rocznie. Uczniowie będą mogli jeździć za darmo autobusami nie tylko w dni nauki ale również w weekendy. a jest w tygodniu poprzedzającym święta Bożego Narodzenia. 

Burmistrz Miasta Zbigniew Michalak w całości poparł propozycję radnych i uważa, że taka ulga dla uczniów będzie będzie bardzo przydatna, a uczniowie szkół odczują ją w swoich budżetach.

Uchwała wejdzie w życie po 14 dniach od jej opublikowania w Dzienniku Urzędowym Województwa Warmińsko-Mazurskiego

migi,EM

REKLAMA