Ludzie

DRUŻYNA Z EKONOMIKA MISTRZAMI WARMII I MAZUR W E-SPORCIE

REKLAMA

Drużyna z ZSZ im. Sandora Petöfi w Ostródzie 7. listopada zdobyła tytuł Mistrza Warmii i Mazur w E-sporcie. Zawody odbyły się w Olsztyńskiej Hali Urania.

Jeszcze do niedawna gry komputerowe były zaliczane do rozrywek domowych. Obecnie są one przedmiotem rywalizacji zawodników na turniejach i stały się profesjonalnym sportem, zyskującym coraz większą popularność. Można było się o tym przekonać odwiedzając olsztyńską Halę Urania, w której 7 listopada odbyły się II Mistrzostwa Warmii i Mazur w Esporcie o puchar Marszałka Województwa. Turniej obejmował rozgrywki w grach Counter Strike: Global Offensive , Fifa20 oraz Tekken 7.

Do kwalifikacji w CS: GO zgłosiło się 60 reprezentacji szkół średnich z regionu. Zespół Szkół Zawodowych im. S. Petőfi w Ostródzie reprezentowała drużyna w składzie: Damian Jaskólski, Paweł Michalak, Igor Ślusarczyk, Gracjan Predko i Rafał Skruszewicz. Zeszłoroczni wicemistrzowie bez trudu dostali się do fazy pucharowej z udziałem 8 drużyn. Po zaciętej walce ostródzki Ekonomik zdobył I miejsce i tytuł Mistrza Warmii i Mazur w CS:GO. Gratulujemy!

Tekst: Kinga Tańska
Foto: Adrian Kowalski

REKLAMA