Ludzie

BAJKOWY MIKOŁAJ Z UDZIAŁEM OSTRÓDZKICH SŁUŻB MUNDUROWYCH

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie oraz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie aktywnie uczestniczyli w dniach “Bajkowego Mikołaja” organizowanych w ostródzkich halach Expo Mazury.

W weekend 30 listopada i 1 grudnia w ostródzkiej hali wystawienniczej odbyła się coroczna impreza dedykowana rodzinom. Ostródzcy strażacy z  Komendy Powiatowej PSP z przyjemnością przyjęli zaproszenie do promowania zasad bezpieczeństwa w formie zabawy dla dzieci. Mottem strażackiego stoiska było promowanie akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo”, która propaguje ogólne zasady bezpiecznego zachowania w życiu codziennym. Strażackie stoisko zapewniało wiele atrakcji – był samochód gaśniczy i pawilon z przestrzennymi puzzlami. Znalazł się tam także kącik nauki pierwszej pomocy medycznej i labirynt ewakuacyjny. Kolejny raz ogromną popularnością cieszyła się możliwość gaszenia „prawdziwego pożaru”. Każdy chętny mógł ubrać hełm strażacki, ubranie ochronne i ugasić płomienie trenażera gaśnicą. Odważnych milusińskich nie brakowało. Gasili pożar niczym prawdziwi strażacy, a ich uśmiech na twarzy był dla nas strażaków bezcenny. Przez dwa dni ostródzką imprezę mikołajkową odwiedziło kilkanaście tysięcy ludzi. Znaczna część odwiedzających skorzystała ze strażackich atrakcji, promujących bezpieczne zachowanie na co dzień.

Do organizacji tego wydarzenia włączyli się również policjanci. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie oraz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie przygotowali dla najmłodszych tablice edukacyjne oraz rowerowy tor przeszkód. Wręczali najmłodszym odblaski i tłumaczyli, dlaczego noszenie ich jest bardzo ważne i dlaczego warto nosić kolorowe i jasne ubrania. Z dorosłymi funkcjonariusze rozmawiali o pracy w policji i o tym, co należy zrobić, aby rozpocząć służbę w tej formacji.

Pełną galerię z tego wydarzenia możecie obejrzeć tutaj.

opracowanie i zdjęcia : KPP Ostróda, kpt. Grzegorz Różański, mł. asp. Marek Waszkiewicz

REKLAMA