Ludzie

„IV SMAKOWITY PRODUKT LOKALNY” CZYLI REGIONALNE KULINARIA

W sobotę Kraina Drwęcy i Pasłęki jako lokalna grupa działania już po raz IV zorganizowała mieszkańcom gminy Dąbrówno, Grunwald, Jonkowo, Łukta, Miłakowo, Morąg, Ostróda oraz Miłakowo konkurs kulinarny.

Konkurowało ze sobą łącznie 34 uczestników, którzy zaprezentowali swoje umiejętności kulinarne w wybranej przez siebie kategorii. Tegoroczna edycja przyniosła pewną innowacyjność, ponieważ po raz pierwszy w konkursie mogły uczestniczyć dzieci. “Dania małego kucharza” – to kategoria dla najmłodszych. Pozostałymi pięcioma kategoriami były: dania mączne, dania główne, zupy, ciasta, dania wege.

Za I miejsca zwycięzcy otrzymali sprzęt gospodarstwa domowego (m.in. frytkownicę, sokowirówkę, robot kuchenny). W kategorii dania małego kucharza nagrodą za I miejsce była hulajnoga. Za miejsca II i III były również atrakcyjne akcesoria kuchenne. Pozostałym uczestnikom przewidziano także wyróżnienia i upominki. Najsmaczniejsze potrawy w każdej kategorii wyłoniło 3 osobowe jury. Przewodniczącym, już po raz czwarty, był znany i wybitny kucharz Karol Okrasa.

Dodatkową atrakcją dla najmłodszych widzów było zapewnienie bezpłatnej waty cukrowej, popcornu i ciekawych figur wykonanych z balonów.

źródło: Stowarzyszenie Kraina Drwęcy i Pasłęki

Foto: Stowarzyszenie Kraina Drwęcy i Pasłęki i GOK Łukta

EM

REKLAMA