Ludzie

JANUSZ BONIECKI ODWOŁANY Z FUNKCJI PREZESA SZPITALA W OSTRÓDZIE

REKLAMA

Dziś, w piątek 25 października, w siedzibie Starostwa Powiatowego odbyło się posiedzenie Rady Nadzorczej ostródzkiego szpitala. Podczas posiedzenia Rada Nadzorcza Szpitala w Ostródzie S.A. odwołała dotychczasowego Prezesa Zarządu spółki Janusza Bonieckiego.

Pełniącym obowiązki prezesa do momentu wyboru nowego został Jacek Dudzin, jednocześnie będącym członkiem Rady nadzorczej szpitala i przewodniczącym Rady Miejskiej w Ostródzie. W spółce jest też prokurent – Małgorzata Zalewska i wspólnie z Jackiem Dudzinem będą kierować spółką.

Wkrótce zostanie rozpisany konkurs na stanowisko nowego prezesa  szpitala.

Zapytany o powody takiej decyzji  w rozmowie z Meloradiem Starosta Ostródzki Andrzej Wiczkowski powiedział:

Rada Nadzorcza szpitala odwołała prezesa Janusza Bonieckiego z dniem 30 listopada, ale w dniu dzisiejszym odebrała uprawnienia Panu prezesowi – jest on w okresie wypowiedzenia. (…)

Pewien etap w rozwoju szpitala się dokonał i przeświadczenie Rady Nadzorczej, ale również Zarządu Powiatu jest takie, że postanowiła Rada Nadzorcza zakończyć współpracę z Panem Bonieckim. Po części miała na to wpływ sytuacja, jeśli chodzi o Oddział Dziecięcy, ale chcę zapewnić, że zawieszenia czy likwidacji żadnego oddziału w ostródzkim szpitalu nie będzie – mówię to z całą odpowiedzialnością. Niestety będzie tak, ze znowu ja będę musiał się włączyć do rozmów z lekarzami, ale zapewniam, że zrobię wszystko, by tego zawieszenia czy likwidacji nie było – to deklaruję. 

Ordynator Pediatrii złożyła wypowiedzenie, które upływa  z dniem 31 października i teraz moje zadanie, żeby przekonać Panią Ordynator czy kogoś innego do tego, żeby ordynator się znalazł i myślę, że to się dokona.

Janusz Boniecki pełnił swoją funkcję od lutego 2016 roku.

REKLAMA